Reklama

Reklama

Tajner: Odpoczynek bardzo ważny

- Nastąpił taki moment, że możemy dać zawodnikom kilka dni odpoczynku. To jest teraz bardzo ważne, bo już nagromadziły się te wyjazdy - powiedział Apoloniusz Tajner po konkursie PŚ w Engelbergu.

- Przerwa powinna spowodować, że zawodnicy dojdą do dobrej formy fizycznej i wyjadą na Turniej Czterech Skoczni także w dobrej dyspozycji psychicznej - dodał szkoleniowiec naszej kadry.

Tajner zastanawia się teraz na tym, kto wyjedzie do Niemiec i Austrii. - Na wtorek planujemy trening w Zakopanem. Chciałbym podczas niego zobaczyć Wojtka Skupienia i Wojtka Tajnera. Podobno zwłaszcza Wojtek Tajner spisuje się teraz bardzo dobrze - stwierdził trener. - Po mistrzostwach Polski (26 grudnia - przyp. red.) zdecydujemy, która trójka wyjedzie do Niemiec. Ewentualnie wybierzemy czterech skoczków, bo zastanawiamy się nad wzięciem rezerwowego.

Reklama

Opiekun kadry miał wątpliwości, co do właściwego ustalenia godziny niedzielnego konkursu w Engelbergu. - Do południa był piękny dzień. Dlaczego to nie zostało rozegrane do południa? - nieco retorycznie pytał Tajner. - Czy naprawdę wymogi telewizji są tak ostre, że musi to iść na żywo i wtedy kiedy są najgorsze warunki. Byłoby już dawno po konkursie i żadnych upadków mogłoby nie być.

Posłuchaj wypowiedzi Apoloniusza Tajnera w rozmowie z Wojciechem Słoniem z RMF FM.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje