Reklama

Reklama

Szymon Makuch zdaje relację z charytatywnego biegu przez Islandię

1 lipca w trasę o długości 600 kilometrów przez Islandię wyruszył Szymon Makuch. Jego celem jest przebiegnięcie piętnastu maratonów dzień po dniu oraz zebranie pieniędzy dla chorego Kacpra. Biegacz zdaje relację z szaleńczej wyprawy.

Po pierwszym dniu Szymon Makuch relacjonował, że w nogach ma już 50 kilometrów, ale czuje się bardzo dobrze i po odpoczynku rusza w dalszą drogę. Poprzednio jego lokalizator zalogował się w miejscowości Kópasker.

Aktualnie biegacz przemierza bezdroża Islandii, a kibicującym mu Polakom przesyła nowe zdjęcia z trasy. Z najnowszych informacji wynika, że Makuch dotarł już pod wodospad Dettifoss w północno-wschodniej Islandii.


Szalona inicjatywa polega na przebiegnięciu 600 kilometrów w 12 etapach. Łącznie będą to 50-kilometrowe odcinki, czyli 15 maratonów dedykowanych każdemu rokowi życia Kacpra Turaczyka.

Reklama

Chłopak boryka się z dystrofią mięśniową Duchenne'a. Zebrane pieniądze pomogą w sfinansowaniu terapii komórkami macierzystymi. 

Tu możesz wspomóc akcję!

AB

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy