Reklama

Reklama

Sześciu Polaków z Małyszem na czele w PŚ w lotach

Sześciu polskich skoczków, z Adamem Małyszem na czele, wystąpi w dwoch konkursach Pucharu Świata w lotach narciarskich w Harrachowie. Na rozbiegu pojawi się również Piotr Żyła, który będzie jednym z przedskoczków.

- W reprezentacji Polski na czeskie konkursy znaleźli się: Adam Małysz, Kamil Stoch, Stefan Hula, Marcin Bachleda, Dawid Kubacki oraz Jakub Kot - poinformował szef wyszkolenia w Polskim Związku Narciarskim Marek Siderek.

- Do Harrachova w roli przedskoczka zaproszony został przez organizatorów Piotr Żyła - dodał.

Reklama

Światowa czołówka nie ma ani chwili wytchnienia. 6 stycznia skoczkowie startowali w ostatniej imprezie Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen, a w weekend rywalizować będą na słynnym harrachowskim Certaku o punkcie konstrukcyjnym k-185.

Treningi i kwalifikacje w Harrachowie zaplanowane były początkowo na piątek. Mając jednak na uwadze zmęczenie skoczków i konieczność podróży z Austrii, organizatorzy zmienili program.

Trening i kwalifikacje odbędą się w sobotę przed południem, a pierwszy konkurs odbędzie się - zgodnie z planem - o godz. 16.00.

W silnym składzie pojechali do Czech Austriacy. W drużynie trenowanej przez Alexandra Pointnera na Certaku zaprezentują się m.in. zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni Thomas Morgenstern i Gregor Schlierenzauer. Zabraknie natomiast Andreasa Koflera i Manuela Fettnera, którzy przygotowują się do startu w konkursach PŚ w Japonii.

Przed mistrzostwami świata w Oslo skoczkowie jeszcze dwukrotnie, w Oberstdorfie i norweskim Vikersundzie, staną na rozbiegu obiektów mamucich.

Program zawodów:

8 stycznia, sobota

9.00 - oficjalny trening

11.00 - kwalifikacje

15.00 - seria próbna

16.00 - pierwsza seria konkursowa

-

9 stycznia, niedziela

12.30 - seria próbna

13.45 - pierwsza seria konkursowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje