Sześciu Polaków w trzecim konkursie

Sześciu Polaków wystąpi w niedzielnym, trzecim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu. W kwalifikacjach najlepiej spisał się Stefan Hula, który zajął ósme miejsce po skoku na odległość 130 m. Adam Małysz jako dziesiąty zawodnik klasyfikacji generalnej miał zapewniony udział w zawodach.

Kwalifikacje wygrał Austriak Martin Koch, który wylądował na 137,5 m. Drugie miejsce zajął Japończyk Daiki Ito - 135 m, trzecie Szwajcar Andreas Kuettel - 133 m.

Kamil Stoch uzyskał 128 m i zajął 12. miejsce. Na 21. pozycji został sklasyfikowany Krzysztof Miętus po skoku na odległość 126 m. Łukasz Rutkowski miał 120 m (31.), Marcin Bachleda - 117 m (40.). Adam Małysz, który nie musiał walczyć o udział w 1. serii punktowanej, skoczył 126,5 m.

Później komisja sędziowska obniżyła rozbieg z 14 do 12 belki startowej. Ze skróconego rozbiegu najdalej - 135 m skoczył Szwajcar Simon Ammann. Lider klasyfikacji generalnej PŚ Austriak Gregor Schlierenzauer wylądował na 132,5 m.

Początek pierwszej serii konkursu głównego zaplanowano na godz. 13.45.