Reklama

Reklama

Sześć letnich konkursów skoków w Polsce

Sześć konkursów w skokach narciarskich na igelicie pod egidą FIS - cztery mężczyzn w ramach letniej Grand Prix i dwa kobiet w Pucharze Kontynentalnym - odbędzie się w Polsce od 16 do 23 lipca.

Rywalizacja w Lotos Poland Tour FIS Grand Prix 2011 przeprowadzona zostanie w Wiśle, Szczyrku i Zakopanem. Jak poinformowali organizatorzy we wtorek na konferencji prasowej w Warszawie, obiekty w Szczyrku i Zakopanem są już przygotowane na przyjęcie zawodników i kibiców.

Tylko na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince sytuacja jest dość skomplikowana, gdyż nadal nie jest czynny wyciąg krzesełkowy. Mający niespełna 300 m długości wyciąg został 22 grudnia 2010 roku unieruchomiony na skutek decyzji nadzoru technicznego.

Inspektorzy kontrolujący urządzenie wykryli wady zagrażające bezpieczeństwu użytkowników. Przeprowadzone w styczniu i lutym na zlecenie COS Szczyrk dwie ekspertyzy potwierdziły opinie nadzoru technicznego. Zostały one przekazane do głównego wykonawcy - firmy Hydrobudowa z wnioskiem o jak najszybsze ich zlikwidowanie.

Reklama

- Nasze monity na razie nie dają konkretnych efektów, wyciąg nadal nie działa. Ustaliśmy termin zakończenia naprawy na 15 maja, później na 28 maja - żaden nie został przez wykonawcę dochowany. Dzisiaj nie wiemy, czy wyciąg będzie gotowy na 16 lipca, gdy planowany jest trening i kwalifikacje do konkursu 17 lipca. Prowadzimy rozmowy z firmą, która dysponuje wysokiej klasy samochodami terenowymi, gdyż rozważamy możliwość wywożenia zawodników na skocznię autami - powiedział dyrektor COS Szczyrk Grzegorz Kotowicz.

Konkurs w Wiśle 17 lipca zainauguruje cykl letniej Grand Prix w skokach narciarskich w sezonie 2011. W Szczyrku zawody odbędą się 20 lipca, w Zakopanem zawody drużynowe 22 lipca, a dzień później indywidualne.

- Stolica Tatr jest już prawie gotowa na przyjęcie gości i zawodników. Zakończono remonty ulic, także Wielka Krokiew jest przygotowana. Spodziewamy się przyjazdu około 15 tysięcy kibiców. Bilety na oba konkursy są już w sprzedaży - poinformował dyrektor zakopiańskiej imprezy Jan Kowal.

Nowością lipcowego festiwalu będą dwa konkursy skoków kobiet, których przeprowadzenie FIS zleciła Polskiemu Związkowi Narciarskiemu.

- Skoki kobiet są już w programie olimpijskim; po raz pierwszy panie będą rywalizowały w 2014 roku w Soczi. W sobotę 18 lipca w Szczyrku odbędzie się międzynarodowe seminarium poświęcone skokom zawodniczek z udziałem przedstawicieli FIS. W Polskim Związku Narciarskim jest zatrudnionych dwóch szkoleniowców - w ośrodkach w Szczyrku i Zakopanem, których zadaniem jest wyszukiwanie utalentowanych dziewcząt gotowych rozpocząć treningi - dodał prezes PZN Apoloniusz Tajner.

Program Lotos Poland Tour FIS w skokach narciarskich:

16 lipca - Wisła-Malinka

godz. 15 - trening mężczyzn

17 - kwalifikacje

17 lipca - Wisła-Malinka

14 - seria próbna

15 - pierwsza seria letniej GP

18 lipca - Szczyrk-Skalite

10 - trening mężczyzn

18 - trening kobiet (PK)

19 lipca - Szczyrk-Skalite

12 - seria próbna kobiet

13 - pierwsza seria konkursowa PK kobiet

17 - trening mężczyzn

19 - kwalifikacje

20 lipca - Szczyrk-Skalite

16 - seria próbna

17 - pierwsza seria letniej GP

21 lipca - Zakopane/Krokiew

11 - trening kobiet (HS-94)

17 - trening mężczyzn (HS-134)

19 - kwalifikacje (HS-134) - do konkursu niedzielnego

22 lipca - Zakopane/Krokiew

12 - seria próbna kobiet

13 - pierwsza seria konkursowa kobiet (HS-94)

19.30 - seria próbna - konkurs drużynowy mężczyzn

20.30 - pierwsza seria konkursu drużynowego (HS-134)

23 lipca - Zakopane/Krokiew

16 - seria próbna mężczyzn

17 - pierwsza seria konkursowa (HS-134)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy