Reklama

Reklama

Szczypiornistki pokonały Austrię

Polska wygrała z Austrią 28:26 (14:15) w meczu o trzecie miejsce w turnieju piłkarek ręcznych Holland Handball Tournament, który odbywa się w Rotterdamie.

Polki, które w czwartek z tą samą Austrią wygrały pewnie 38:13, tym razem miały sporo kłopotów z odniesieniem zwycięstwa. Początek meczu nie zapowiadał takich trudności. W ósmej minucie prowadziły 6:1. Kryzys nadszedł w 21. min kiedy to rywalki od stanu 9:13 w ciągu siedmiu min rzuciły pięć bramek z rzędu i po raz pierwszy objęły prowadzenie 14:13.

Po przerwie Austria wygrywała w 40. min już nawet 20:17, ale podopieczne trenera Krzysztofa Przybylskiego zaczęły odrabiać straty i w 54. min wygrywały 27:24.

Reklama

Znakomicie w polskiej bramce spisywała się Beata Kowalczyk, która w ostatniej minucie biegnąc za bramkę po piłkę pechowo przewróciła się i doznała urazu stopy.

Polska - Austria 28:26 (14:15)

Polska: Kowalczyk, Wasiuk - Niedźwiedź-Cecotka 7, Dworaczyk 5, Obrusiewicz 4, Duda 4, Gunia 3, Wojtas 3, Polenz 2, Bołtromiuk, Duran, Kulwińska.

Austria: Blazek, Schlik - Scheffknecht 8, Engel 6, Magelinskas 5, Plach 2, N. Stumvoll 2, Bosch 1, Flandorfer 1, Hodl, S. Stumvoll, Herbst, Peshar, Grossberg.

Sędziowali: Ferry Van der Helm i Kees Wiebrands (Holandia)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy