Reklama

Reklama

Szachowe MŚ: Zwycięstwo Kramnika w 10. partii

Obrońca tytułu Viswanathan Anand (Indie) przegrał 10. partię meczu o szachowe mistrzostwo świata z grającym białymi Władimirem Kramnikiem (Rosja). Anand prowadzi 6:4.

Obrońca tytułu Viswanathan Anand (Indie)  przegrał 10. partię meczu o szachowe mistrzostwo świata z grającym  białymi Władimirem Kramnikiem (Rosja). Anand prowadzi 6:4.

Kramnik zwyciężył obrońcę tytułu po 28 ruchach. W środę odbędzie się 11. partia meczu, a za jego zwycięzcę uznany zostanie szachista, który uzyska 6,5 pkt.

Mecz składa się z 12 klasycznych partii. Jeśli Kramnikowi uda się doprowadzić do remisu, nastąpi dogrywka w szachach błyskawicznych.

W 2006 roku Kramnik zdobył zunifikowany tytuł mistrza świata Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE), pokonując w Eliście Bułgara Weselina Topałowa. Rok później stracił tytuł na rzecz Ananda, który zwyciężył w turnieju o mistrzostwo świata w Meksyku, z udziałem ośmiu czołowych szachistów.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy