Reklama

Reklama

Szachowe MŚ: Remis w ósmej partii

Obrońca tytułu Hindus Viswanathan Anand zremisował z Rosjaninem Władimirem Kramnikiem w ósmej partii rozgrywanego w Bonn meczu o szachowe mistrzostwo świata. Zawodnicy zgodzili się na podział punktu po 39 posunięciach.

Obrońca tytułu Hindus Viswanathan Anand  zremisował z Rosjaninem Władimirem Kramnikiem w ósmej partii  rozgrywanego w Bonn meczu o szachowe mistrzostwo świata. Zawodnicy  zgodzili się na podział punktu po 39 posunięciach.

W meczu, który składa się z 12 klasycznych partii, zdecydowanie prowadzi Anand 5,5:2,5. Jeśli Kramnikowi uda się zremisować, to nastąpi dogrywka w szachach błyskawicznych. Dziewiątą partię zaplanowano na niedzielę.

W 2006 roku Kramnik zdobył zunifikowany tytuł mistrza świata Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE), pokonując w Eliście Bułgara Weselina Topałowa. Rok później stracił tytuł na rzecz Ananda, który zwyciężył w turnieju o mistrzostwo świata w Meksyku, z udziałem ośmiu czołowych szachistów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy