Reklama

Reklama

Sylvia pewny swego: Znokautuję Pudzianowskiego!

Najbliższy rywal Mariusza Pudzianowskiego, Tim Sylvia jest pewny zwycięstwa przed pojedynkiem z pięciokrotnym mistrzem świata siłaczy. Były czempion prestiżowej organizacji UFC zapowiedział, że pośle "Pudziana" na deski.

Potężnie zbudowany Sylvia (204 cm wzrostu, około 130 kg wagi) będzie pierwszym rywalem większym od Mariusza. Dotychczasowi oponenci "Pudziana", Marcin Najman i Yusuke Kawaguchi, znacznie ustępowali mu warunkami fizycznymi. Z tego powodu obóz siłacza przygotował specjalną taktykę, ale sam zainteresowany nie chciał zdradzić, co to będzie.

Na razie Mariusz korzystał w ringu ze swojego największego atutu, czyli siły. Problem w tym, że pary starczało mu tylko na chwilę. O ile w starciu z "El Testosteronem" nie stanowiło to problemu, ponieważ walka trwała kilkadziesiąt sekund, o tyle Kawaguchi solidnie obnażył kondycyjne braki "Pudziana", które mogą znacznie utrudnić mu drogę na szczyt w MMA.

- Ta walka była dla mnie bezcenną lekcją. Teraz potrzebuję kolejnego kroku, żeby zobaczyć, czego jeszcze muszę się nauczyć. Uważam, że Sylvia to kolejny logiczny krok w stronę mistrzostwa świata - powiedział Pudzianowski cytowany przez branżowy serwis Sherdog.com.

Reklama

Wielu ekspertów, w tym włodarze federacji KSW, jest innego zdania. Uważają, że "Pudzian" jadąc do Stanów Zjednoczonych na walkę z Timem porywa się z motyką na słońce.

Także przeciwnik Mariusza, chociaż docenia jego ambicje, przyznaje, że ten popełnia poważny błąd.

- Ludzie mnie nie doceniają, myślą, że już jestem skończony. On jest duży i silny, to dobry atleta, ale zamierzam go znokautować. Mój ostatni przeciwnik, Jason Riley, też mnie trochę lekceważył i znokautowałem go w pierwszej rundzie - podkreślił Sylvia.

Tim to dwukrotny mistrz UFC. W swojej karierze stoczył 31 pojedynków, z których wygrał 25. Dla porównania "Pudzian" ma za sobą tylko dwa występy w MMA.

Czy ambicją i siłą uda mu się nadrobić tak solidne braki w doświadczeniu?

Przekonamy się już za niespełna tydzień. Walka Pudzianowskiego z Sylvią będzie główną atrakcją gali Moosin, która odbędzie się 21 maja w Worcester pod Bostonem.

***

Kto wygra: "Pudzian" czy Sylvia? Porozmawiaj na blogu Darka Jaronia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL