Reklama

Reklama

Świętował 30 dni. Ma już dość

Trzykrotny złoty medalista olimpijski (100, 200, 4x100 m) Jamajczyk Usain Bolt po ponad miesięcznym świętowaniu pekińskiego sukcesu marzy o tym, by w końcu wrócić do treningów.

"Koniec tego. Jestem już zmęczony tym całym zamieszaniem wokół mnie i ciągłymi wyjazdami. Nie mogę się już doczekać powrotu do treningowego reżimu. Ostatnie tygodnie były dla mnie bardzo stresujące" - powiedział rekordzista świata na 100 (9,69) i 200 m (19,30).

Reklama

W ostatnich dniach dwukrotny wicemistrz świata z Osaki (200, 4x100) spędzał czas w... szkołach.

"Jeździłem po całej Jamajce i rozdawałem sprzęt sportowy i autografy. To ważne, by promować lekką atletykę wśród dzieci, dlatego opowiadałem im, jak to jest być sprinterem" - wyznał Bolt, który jednak marzy o tym, by wreszcie znaleźć czas dla siebie.

"Gdy trenuję jestem zmuszony do tego, by siedzieć w domu i skupiać się na codziennych obowiązkach. Teraz wiem, jakie to może być przyjemne. Mam już dosyć ciągłych wyjazdów i przelotów" - oznajmił urodzony w Trelawny zawodnik.

Bolt po igrzyskach na Jamajkę wrócił 8 września. Od tego czasu opuszczał ją trzykrotnie. Najpierw poleciał na krótkie wakacje na inną z wysp Morza Karaibskiego, dwie pozostałe wyprawy miał do Stanów Zjednoczonych na akcje promocyjne w telewizji i wszelkiego rodzaju wywiady.

"Czeka mnie jeszcze jeden wyjazd. Pod koniec listopada wybieram się do Monte Carlo na coroczną galę IAAF. Mam nadzieję, że potem będę mógł się już w pełni poświęcić sportowym zajęciom. Potrzebuję czasu dla siebie i jestem przekonany o tym, że jak wrócę znowu do treningów wszystko się uspokoi" - przyznał.

Najważniejszą imprezą lekkoatletyczną przyszłego roku są sierpniowe mistrzostwa świata w Berlinie.

"Wiem, że mogę jeszcze poprawić swoje wyniki. W Pekinie nie pokazałem szczytu swoich możliwości. Może w stolicy Niemiec wszyscy zobaczą na co mnie stać?" - zastanawiał się najszybszy sprinter na świecie.

Dowiedz się więcej na temat: bolt

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje