Świetny występ Kowalczyk!

Bardzo dobrze zaprezentowała się Justyna Kowalczyk w pierwszej konkurencji mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym rozgrywanych w Oberstdorfie. Reprezentantka Polski zajęła 9. miejsce w biegu na dystansie 10 km techniką dowolną.

Złoty medal wywalczyła Czeszka Katerina Neumannova. Na drugim stopniu podium stanęła reprezentantka Rosji Julia Czepałowa, która straciła do zwyciężczyni zaledwie 1,2 sekundy.

Brązowy medal zdobyła Norweżka Marit Bjoergen.

22-letnia Polka (AZS AWF Katowice), dla której był to najlepszy wynik w karierze w imprezie tak dużej rangi, straciła do mistrzyni świata 41,6 s.

Kowalczyk rozpoczęła bardzo dobrze. Na drugim pomiarze czasu, 3,4 km od startu, była trzecia, ze stratą zaledwie 5,5 s do prowadzącej Czepałowej.

W końcówce Polka trochę osłabła, ale i tak miejsce w czołowej dziesiątce jest jej dużym sukcesem.