Reklama

Reklama

Świetne występy Polaków

Tomasz Wawrzonowski (KS Społem Łódź) zdobył w Pradze złoty medal mistrzostw Europy w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego (60 strzałów) w rywalizacji juniorów.

Tomasz Wawrzonowski (KS Społem Łódź) zdobył w Pradze złoty medal mistrzostw Europy w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego (60 strzałów) w rywalizacji juniorów.

Wawrzonowski oraz Tomasz Pałamarz (WKS Śląsk Wrocław) i Marceli Krzysztoń (LOK Vetrim Opole) wywalczyli srebrny medal w strzelaniu drużynowym. Mistrzami Europy zostali Czesi, a brązowy medal przypadł Rosjanom.

W gronie seniorów Wojciech Knapik (WKS Zawisza Bydgoszcz) zajął dziewiąte miejsce.

Wyniki drugiego i ostatniego dnia ME:

pistolet - dystans 10 m

seniorzy

1. Andrija Zlatic (Serbia) 684,6 (586+98,6)

2. Mauro Badaracchi (Włochy) 684,3 (581+103,3)

3. Władimir Isakow (Rosja) 683,5 (583+100,5)

Reklama

4. Jurij Dauhapolau (Białoruś) 682,9 (583+99,9)

5. Norajr Bachtamjan (Azerbejdżan) 682,5 (585+97,5)

6. Pavol Kopp (Słowacja) 680,1 (581+99,1)

..

9. Wojciech Knapik (WKS Zawisza Bydgoszcz) 579

12. Tomasz Pałamarz (WKS Śląsk Wrocław) 569

21. Marceli Krzysztoń (LOK Vetrim Opole) 562

Sklasyfikowano 52 zawodników.

drużynowo

1. Słowacja 1738

2. Serbia 1734

3. Ukraina 1732

juniorzy

1. Tomasz Wawrzonowski (KS Społem Łódź) 678,8 (578+100,8)

2. Ihar Salavjou (Białoruś) 678,6 (578+100,6)

3. Jindrich Dubovy (Czechy) 675,8 (576+99,8)

drużynowo

1. Czechy 1724 pkt

2. Polska 1709

3. Rosja 1709

karabin

seniorzy

1. Niccolo Campriani (Włochy) 699,6 (599+100,6)

2. Pierre Edmond Piasecki (Francja) 697,5 (595+102,5)

3. Witalij Bubnowicz (Białoruś) 697,1 (595+102,1)

4. Jozef Goenci (Słowacja) 697,0 (595+102,0)

5. Damian Kontny (Niemcy) 696,9 (595+101,9)

6. Artur Ajwazjan (Ukraina) 696,7 (595+101,7)

drużynowo seniorzy

1. Włochy 1780 pkt

2. Rosja 1780

3. Austria 1778

drużynowo juniorzy

1. Norwegia 1768 pkt

2. Francja 1768

3. Ukraina 1765

ruchoma tarcza

przebieg mieszany

seniorzy

1. Aleksander Blinow (Rosja) 382

2. Maksym Stiepanow (Rosja) 382

3. Jozsef Sike (Węgry) 381

drużynowo

1. Rosja 1143 pkt

2. Słowacja 1129

3. Czechy 1126

juniorzy

1. Igor Mackewicz (Ukraina) 378

2. Lew Zapoticzny (Ukraina) 376

3. Laszlo Boros (Węgry) 374

drużynowo

1. Ukraina 1124 pkt

2. Rosja 1106

3. Finlandia 1094

seniorki

1. Silke Abramovic (Niemcy) 377

2. Wiktoria Zabołotna (Ukraina) 376

3. Galina Awramienko (Ukraina) 375

juniorki

1. Walentyna Gonczarowa (Ukraina) 369

2. Micaela Qvarnstroem (Finlandia) 364

3. Therese Holm (Norwegia) 362

Reklama

Reklama

Reklama