Reklama

Reklama

Świderek: Ciężko było nas powstrzymać

- Założenia na drugi mecz z Grecją były podobne jak przed pierwszym spotkaniem. Trochę uściśliliśmy pewne rzeczy, które nie były do końca jasne. Może to poskutkowało - stwierdził po drugim zwycięstwie nad Grekami w Lidze Światowej, II trener reprezentacji Polski Alojzy Świderek.

- Powiem tak, Grecy grali odrobinkę słabiej niż my. Mieliśmy zastój w pierwszym secie, ale później jak gra zaczęła nam się kleić i zaczęliśmy iść do przodu, to ciężko było nas już powstrzymać - ocenił Świderek.

Reklama

- Bardzo dużo pracujemy na sali, a także po za nią, żeby pewne zasady gry, jakie chce Raul Lozano, wdrożyć. Po części, to się nam udaje, nie do końca. Ciągle musimy się borykać z problemami kadrowymi. Nie mamy podstawowych zawodników na przyjęciu. Gramy tak jak w piątek i sobotę z dwoma libero. Powinno być idealne przyjęcie, a niestety nie było - podkreślił II trener.

Raul Lozano wielokrotnie podkreślał, że w tym roku najważniejszymi imprezami są kwalifikacje do mistrzostw świata i mistrzostwa Europy, a Liga Światowa ma być poligonem doświadczalnym. Tymczasem biało-czerwoni po dwóch rundach spotkań mają na koncie komplet zwycięstw.

- Praca jest taka sama jak była od początku i będzie kontynuowana. Chcemy, żeby szczyt formy był na kwalifikacje do mistrzostw świata. Jak się okazuje, można z marszu wygrywać spotkania, jak się jest odpowiednio zaangażowanym i realizuje przedmeczowe założenia - tłumaczył Świderek.

Robert Kopeć, Rafał Dybiński; Łódź

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ z drugiego meczu Polska - Grecja

Dowiedz się więcej na temat: Alojzy Świderek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama