Reklama

Reklama

Superpuchar Europy w Kielcach?

Mistrz Polski jest blisko organizacji turnieju EHF Champions Trophy, w którym grają najlepsze klubowe siódemki Starego Kontynentu i gospodarz.

To, co nie udaje się działaczom Związku Piłki Ręcznej może się udać klubowi Vive Targi Kielce. EHF Champions Trophy to odpowiednik Superpucharu Europy. W Turnieju Mistrzów grają zdobywcy trzech trofeów - Ligi Mistrzów, Pucharu EHF i Pucharu Zdobywców Pucharów. Stawkę uzupełnia gospodarz.

W ubiegłym roku turniej się nie odbył, a poprzednie edycje odbyły się w węgierskim Veszprem i słoweńskim Celje. W tym drugim przypadku zainteresowanie kibiców było niewielkie. Dlatego kandydatura Kielc ma spore szanse, bo na każdym meczu Ligi Mistrzów Hala Legionów jest pełna, a atmosferę w czasie spotkań chwalą delegaci EHF. Potwierdzili to przedstawiciele EHF w rozmowach z działaczami kieleckiego klubu podczas kongresu EHF w Wiedniu na finałach mistrzostw Europy.

Reklama

W ubiegłym roku Ligę Mistrzów wygrał hiszpański Ciudad Real, puchar EHF pojechał do niemieckiego Gummersbach,, a PZP do hiszpańskiego Valladolid.

Gdyby Kielcom przyznano organizację turnieju, to miasto stałoby się ważnym ośrodkiem europejskiej piłki ręcznej. Wiadomo już, że w 2010 roku w Hali Legionów rozegrany zostanie sparing kieleckiej siódemki ze słynną FC Barcelona. Organizowany będzie także po raz czwarty turniej Kielce Cup z obsadą co najmniej tak samo mocną jak w ubiegłym roku (grały wtedy wicemistrz Niemiec HSV Hamburg, beniaminek Bundesligi TuS N-Lubeka i wicemistrz Węgier Pick Szeged). Nieoficjalnie mówi się także o tym, że możliwa jest organizacja jednego z turniejów towarzyskich męskich reprezentacji. Polska mogłaby się zmierzyć z zespołami, które tak jak my mają zapewniony awans do mistrzostw świata w Szwecji w 2011 roku, a więc Francja, Chorwacja, Islandia czy Szwecja.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama