Superliga tenisistów stołowych: Zwycięstwo akademików w Lęborku

SPAR Extramarket AZS Politechnika Rzeszów pokonał w Lęborku zespół Poltarex Pogoni 3:2 we wtorkowym spotkaniu 3. kolejki Wschodzący Białystok Superligi tenisistów stołowych. Akademicy awansowali na czwarte miejsce w tabeli.

Zespół z Podkarpacia odniósł drugie wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie 3:2, a więc za dwa punkty; trzy "oczka" przyznawane są za wygrane 3:0 lub 3:1. Punkty zdobyli: Paweł Chmiel, Filip Szymański i grający trener Tomasz Lewandowski.

- W decydującym pojedynku z Jakubem Perkiem przegrałem pierwszego seta. W trzech kolejnych wysoko triumfowałem, choć z przebiegu rywalizacji wcale nie było mojej wysokiej przewagi - powiedział Lewandowski, indywidualny wicemistrz Polski.

Beniaminek z Lęborka poniósł trzecią z rzędu porażkę 2:3, co oznacza, że zgromadził do tej pory trzy punkty. Plasuje się na szóstej pozycji. Nie udało mu się zanotować pierwszego sukcesu w sezonie, mimo że komplet punktów wywalczył Bartosz Such.

- Liczyliśmy, że któryś z nas +urwie+ punkt Bartkowi Suchowi. Byłem bliżej od Pawła Chmiela, ale i tak uległem rywalowi, w piątym secie 8:11. To już trzeci mecz z kolei w lidze, który przegrywam z Suchem 2:3 - dodał szkoleniowiec akademików.

Obie drużyny, podobnie jak Palmiarnia Zielona Góra, występują w krajowych składach. Pozostałych siedem drużyn ma co najmniej jednego obcokrajowca.

W środę odbędzie się konfrontacja drugiego z beniaminków - Dekorglassu Działdowo z wicemistrzem Polski Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki. W późniejszych terminach dojdzie do meczów: Condohotels Morliny Ostróda - KST Energa Manekin i Palmiarnia - PKS Kolping Frac Jarosław. W barwach ostatniego z wymienionych klubów gra nowo kreowany mistrz Europy w deblu Wang Zeng Yi.

Miesiąc temu, jeszcze przed ME w austriackim Schwechat, doszło do potyczki Carbo-Koks Polonii Bytom z broniąca tytułu Olimpią-Unią Grudziądz. Goście wygrali 3:0 i z kompletem dziewięciu punktów prowadzą w rozgrywkach.