Reklama

Reklama

Superliga tenisistów stołowych - Dekorglass nowym liderem

Dekorglass Działdowo wygrał ze Strzelcem Frysztak 3:0 i awansował na pierwsze miejsce w tabeli superligi tenisistów stołowych. Punkty zdobyli: mistrz paraolimpijski Patryk Chojnowski, Czech Jiri Vrablik i od wielu lat mieszkający w Polsce Chińczyk Xu Wenliang.

Pingpongiści Dekorglassu o punkt wyprzedzają broniącą tytułu Olimpię-Unię Grudziądz, która przygotowuje się do piątkowego pierwszego meczu półfinałowego Ligi Mistrzów ze szwedzkim Eslovs Ai Bordtennis i w tym tygodniu pauzuje w krajowych rozgrywkach.

Reklama

Na trzeciej pozycji umocnił się Kolping Frac Jarosław, który pokonał na wyjeździe sklasyfikowaną na czwartym miejscu 3S Polonię Bytom 3:2, czyli za 2 punkty (3 pkt otrzymuje się za wyniki 3:0 lub 3:1). Dwa zwycięstwa odniósł Wang Zeng Yi.

W innym bardzo wyrównanym spotkaniu Palmiarnia Zielona Góra zwyciężyła AZS Politechnikę Rzeszów 3:2. Znów jak za najlepszych lat grał Lucjan Błaszczyk, który wygrał dwa pojedynki, tracąc zaledwie seta.

Rozgrywki superligi zostały wznowione po kilkutygodniowej przerwie, ze względu na drużynowe mistrzostwa świata w Malezji, w których Polacy zajęli 9. miejsce.

W piątek, 11 marca, odbędzie się mecz pomiędzy Morlinami Ostróda a wicemistrzem kraju Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki.

Cztery najlepsze kluby awansują do rundy play off i zapewnią sobie medale drużynowych mistrzostw Polski, a dwa najsłabsze spadną do pierwszej ligi.

Wynik 17. kolejki - czwartek, 10 marca:

3S Polonia Bytom - Kolping Frac Jarosław 2:3

Tomas Konecny - Robert Floras            3:2

Paweł Chmiel - Wang Zeng Yi              0:3

Niagol Stoyanov - Bartosz Such           3:2

Tomas Konecny - Wang Zeng Yi             0:3

Paweł Chmiel - Robert Floras             1:3

Dekorglass Działdowo - Strzelec Frysztak 3:0

Patryk Chojnowski - Michał Dąbrowski     3:2

Jiri Vrablik - Paweł Płatonow            3:0

Xu Wenliang - Krzysztof Niemiec          3:0

Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz - Odra Metraco SA Miękinia 3:0

Kang Donghoon - Michał Bańkosz           3:0

Andrew Baggaley - Piotr Chodorski        3:2

Artur Białek - Błażej Such               3:1

Palmiarnia Zielona Góra - AZS Politechnika Rzeszów 3:2

Miroslav Horejsi - Mateusz Gołębiowski   3:0

Lucjan Błaszczyk - Tomasz Lewandowski    3:1

Grzegorz Felkel - Tomislav Kolarek       2:3

Horejsi - Lewandowski                    0:3

Błaszczyk - Gołębiowski                  3:0

Tabela:

1. Dekorglass Działdowo               17 13  4  46-23  41 pkt

2. Olimpia-Unia Grudziądz             16 14  2  44-20  40

3. Kolping Frac Jarosław              17 14  3  43-20  39

4. 3S Polonia Bytom                   17 11  6  41-28  34

5. Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 16 11  5  39-29  31

6. Energa-Manekin Toruń               16  8  8  34-29  25

7. Palmiarnia Zielona Góra            17  9  8  34-32  25

8. Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz        17  7 10  32-36  23

9. Morliny Ostróda                    16  6 10  28-39  17

10. AZS Politechnika Rzeszów          17  6 11  29-44  15

11. Strzelec Frysztak                 17  2 15  16-48   7

12. Odra Metraco SA Miękinia          17  0 17  13-51   3

Dowiedz się więcej na temat: tenis stołowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje