Reklama

Reklama

Superliga tenisistów stołowych - beniaminek pokonał obrońcę tytułu

Kolping Frac Jarosław pokonał na wyjeździe Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki 3-1 w drugim meczu półfinałowym superligi tenisistów stołowych. Beniaminek wyrównał stan rywalizacji w play off z obrońcą tytułu na 1-1. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.

Bohaterem spotkania był Wang Zeng Yi, który zdobył dwa punkty dla zespołu z Podkarpacia. To był wielki powrót "Wandżiego" do podwarszawskiego Grodziska, gdzie grał przez ostatnich pięć lat i zdobył w barwach Dartomu Bogorii aż cztery tytuły drużynowego mistrza Polski.

- Uporaliśmy się z klątwą Bogorii. Wang jest takim zawodnikiem, który z każdym rywalem potrafi wywalczyć komplet punktów. W sezonie zasadniczym nie zawsze to się udawało, ale najważniejsze, że dziś wygrał i z Robertem Florasem, i Hiszpanem He Zhiwenem. Z pewnością pomogła nam nieobecność wśród gospodarzy Daniela Góraka, aktualnego mistrza kraju. Po cichu liczymy, że jutro znów sprawimy niespodziankę - powiedział menedżer PKS Kolping Frac Kamil Dziukiewicz.

Reklama

Beniaminek nie był faworytem czwartkowego meczu, bowiem w tym sezonie grał już trzy razy z Dartomem Bogorią i za każdym razem przegrywał 0:3.

Wang Zeng Yi zrewanżował się He Zhiwenowi za niepowodzenie w drugiej rundzie ubiegłorocznych igrzysk w Londynie. Reprezentant Polski prowadził wtedy 3:0, by ostatecznie ulec 3:4 doświadczonemu rywalowi (obaj pochodzą z Chin). W Superlidze Wschodzący Białystok rywalizuje się do trzech wygranych setów, dlatego "Wandżi" nie musiał grać kolejnych partii...

Trzecie spotkanie obrońcy tytułu z ekipą z Jarosławia odbędzie się w piątek 3 maja, ponownie w Grodzisku Maz.

Już we wtorek do finału ligi awansowała Olimpia-Unia Grudziądz. Mistrz Polski z 2011 roku dwukrotnie uporał się z wicemistrzem poprzednich rozgrywek Palmiarnią Zielona Góra.

Wyniki półfinałów superligi:

czwartek, 2 maja:

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - PKS Kolping Frac Jarosław 1-3

He Zhiwen - Witalij Niechwedowicz 3:0

Robert Floras - Wang Zeng Yi 2:3

Paweł Fertikowski - Marek Klasek 1:3

He Zhiwen - Wang Zeng Yi 0:3

pierwsze spotkanie - 3:0; stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw): 1-1

trzecie spotkanie - 3 maja w Grodzisku Maz.

wtorek, 30 kwietnia:

Olimpia-Unia Grudziądz - ZKS Palmiarnia Zielona Góra 3-1

Huang Sheng-Sheng - Lucjan Błaszczyk 2:3 (7:11, 11:7, 3:11, 13:11, 10:12)

Bartosz Such - Mateusz Gołębiowski 3:1 (11:6, 7:11, 11:6, 11:8)

Tomislav Kolarek - Daniel Bąk 3:2 (8:11, 14:16, 11:4, 12:10, 11:9)

Huang Sheng-Sheng - Mateusz Gołębiowski 3:0 (11:7, 11:6, 11:4)

pierwsze spotkanie - 3:0; Olimpia-Unia wygrała rywalizację 2-0

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje