Reklama

Reklama

Super Bowl dla Patriots!

New England Patriots wygrali rozgrywki futbolu amerykańskiego w sezonie 2003/04. W rozegranym w Houston Super Bowl, Patriots pokonali Carolina Panthers 32-29.

Podobnie jak dwa lata temu, o zwycięstwie w Super Bowl przesądził kopacz Adam Vinatieri, który na 4 sekundy przed końcem meczu uderzył piłkę z 41 jardów i zdobył 3 punkty za field goala. Jest to drugi w ciągu trzech sezonów triumf Patriotów z New England.

Można powiedzieć, że Vinatieri w niedzielny wieczór przeszedł drogę od zera do bohatera. W pierwszej połowie kicker Patriots dwa razy z rzędu nie trafił field goala i z zasmuconą miną schodził na przerwę.

Końcówka okazała się jednak identyczna jak w Super Bowl w 2002 roku. Wtedy Patriots pokonali Rams po kopie Vinatieriego w ostatnich sekundach, tym razem Vinatieri dokonał egzekucji na Panterach. I jak tu wierzyć w powiedzienie, że "nic dwa razy się nie zdarza"....?

Reklama

Najbardziej wartościowym graczem (MVP) XXXVIII Super Bowl został wybrany quarterback Patriots Tom Brady, który przeniósł piłkę na 354 jardy i trzy razy podawał na touchdown (przyłożenie).

Rozegrany na Reliant Stadium mecz oglądało około 70 tysięcy widzów, a przed telewizorami na całym świecie w niedzielną noc zasiadło prawie miliard fanów NFL.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje