​Strzegom Horse Trials. Niemcy najlepsi w Pucharze Narodów w WKKW

Reprezentacja Niemiec triumfowała w rozegranych pod Strzegomiem zawodach Pucharu Narodów we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego. Drugie miejsce zajęli Brytyjczycy, a trzecie objęli Holendrzy.

Na najlepszy w tym konkursie, przeprowadzonym w ramach LOTTO Strzegom Horse Trials, wynik 90,40 punktów karnych zapracował team w składzie: mistrz olimpijski z Londynu oraz zdobywca złota i srebra w Rio de Janeiro Michael Jung, dosiadający tym razem konia fischerChipmunk FRH, Andreas Dibowski na FRH Corridzie, Josefa Sommer na Hamilton 24 oraz Miriam Engel na holsztyńskiej klaczy Bonita Bella.

Team z Wielkiej Brytanii odnotował 122,50 pkt. karnych, a jeźdźcy z Holandii nazbierali ich 146,70.

Polacy z wynikiem 195,10 zajęli piąte miejsce, a najlepiej z biało-czerwonych zaprezentował się mistrz kraju Jan Kamiński dosiadający polskiej hodowli Seniora.

Konkurs Pucharu Narodów był najtrudniejszym spośród rozgrywanych od czwartku do niedzieli na hipodromie w podstrzegomskiej Morawie. Łącznie na obiekcie, kierowanym przez olimpijczyka Marcina Konarskiego, zaprezentowała się rekordowa liczba 400 koni, dosiadanych przez ponad 300 jeźdźców z 22 krajów.

Kolejne zawody Pucharu Narodów w WKKW odbędą się w irlandzkim Camphire Cappoquin w dniach 24-28 lipca, a serię zakończy październikowa rywalizacja w holenderskim Boekelo.

Podczas całego cyklu, wpisanego do kalendarza Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, prowadzony jest ranking wszystkich startujących teamów narodowych. Zwycięzcą zostanie drużyna z najlepszym wynikiem punktowym. Zeszłoroczną edycję Pucharu Narodów wygrali Brytyjczycy - 570 pkt, drugie miejsce zajęli Francuzi - 540, a trzecie Niemcy - 420.