Statystyki Pawła Brożka

Dzisiaj nikt już nie ma wątpliwości, jak ważnym ogniwem w składzie Wisły Kraków, jest jej najlepszy napastnik Paweł Brożek. "Król strzelców" z ubiegłego sezonu, w lidze nie ma sobie równych, a gdyby nie jego strzelecki instynkt, "Biała Gwiazda" nie walczyłaby zapewne o najwyższe laury w polskiej ekstraklasie.

Paweł Brożek na wiosnę sezonu 2007/2008, na 11 ligowych meczów, w 8 spotkaniach zdobywał bramki. Napastnik "Białej Gwiazdy" dziewięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Brożek trzykrotnie zapewniał Wiśle komplet punktów, zdobywając bardzo ważne bramki, które przesądzały o zwycięstwach krakowskiej drużyny.

I tak: 01-03-2008 roku, Paweł w meczu z Widzewem Łódź, w 44. minucie meczu zdobył, jak się później okazało jedyną bramkę w tym spotkaniu. 15-03-2008 roku w Poznaniu, Wisła grała z tamtejszym Lechem; Brożek w 70. minucie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie, zdobywając bramkę na 2:1. Takim też wynikiem zakończył się mecz z "Kolejorzem". 20-04-2008 roku w derbowym pojedynku z Cracovią na stadionie przy ul. Kałuży, "Biała Gwiazda" pokonała "Pasy" 2:1. Obie bramki dla Wisły zdobył Paweł.

W sezonie 2007/2008 Paweł Brożek strzelił w lidze polskiej 23 gole, i tym samym został niekwestionowanym królem strzelców ekstraklasy. Jeśli natomiast weźmiemy pod uwagę także mecze rozgrywane w ramach Pucharu Polski, to Paweł zamknął sezon z 26 bramkami na koncie.