Reklama

Reklama

Staszewska na czele

Po całodziennym oczekiwaniu na wiatr udało się o godzinie 18.51 wystartować dziewczętom do pierwszego wyścigu międzynarodowych mistrzostw Polski rozgrywanych podczas w Juracie.

Po raz pierwszy od dawien dawna mistrzyni świata w Formule Windsurfing, Dorota Staszewska była prawdziwa w opałach.

- Muszę przyznać, że byłam przekonana, że Francuzka zwycięży - przyznała Dorota. Faktycznie przez cały wyścig Sarah Herbert prowadziła. Na drugim górnym znaku wyprzedzała Staszewską nawet juniorka Józefina Rudzińska.

Jednak przedostatni kurs był popisem faworytki. Bez problemów uporała się z rywalkami. - Było już gorąco. Tak bardzo, że się spociłam. Na szczęście Sarah dobrała zbyt mały żagiel i nie miała takiej prędkości jak ja. W końcu mi ktoś zagroził - cieszyła się mistrzyni świata.

Reklama

Chwilę po dziewczętach na trasę ruszyli mężczyźni. Od samego początku na prowadzenie wyszedł Gonzalo Costa Hoevel (Argentyna). - Gonzalo dwukrotnie popłynął dalej w morze. Ja natomiast za wcześnie zrobiłem zwroty. Prędkość miałem dobrą, ale czułem, że coś mam na stateczniku. Przy zwrotach i na

kursie na wiatr czułem dziwne wibracje - powiedział młodzieżowy mistrz świata, Michał Polanowski. Na trzecim miejscu przypłynął wicemistrz świata i Europy z 2001 r. W olimpijskiej klasie Mistral, Przemysław Miarczyński. To spora niespodzianka, albowiem reprezentant SKŻ Hestia na co dzień żegluje w kadrze olimpijskiej właśnie w Mistralu. - Trochę mnie to zdziwiło, bo miałem naprawdę dobrą prędkość. Nie przygotowywałem się specjalnie do tego startu. W zasadzie nie pływałem w ogóle. Ostatnio na formule stałem podczas Pucharu

Europy na Sylcie - relacjonował popularny Pont. Na czwartym miejscu dopłynął Australijczyk, Steve Allen. Tuż za nim ukończył Aleksander Grynis, który wyprzedził Wojciecha Brzozowskiego.

Wyniki I dnia
Kobiety
1. Dorota Staszewska (AZS Era Warszawa)
2. Sarah Herbert (Francja)
3. Józefina Rudzińska (MOS 2 Warszawa)
Mężczyźni
1. Gonzalo Costa Hoevel (Argentyna)
2. Michał Polanowski (MOS Warszawa)
3. Przemysław Miarczyński (SKŻ Hestia Sopot)
4. Steve Allen (Australia)
5. Aleksender Grynis (Baza Mrągowo)
6. Wojciech Brzozowski (MOS Era Warszawa)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy