Reklama

Reklama

Stadion Narodowy zgodnie z planem

W czwartek o 15.30 specjalna komisja otworzy koperty z ofertami sześciu konsorcjów, które zgłosiły się do drugiego etapu budowy Stadionu Narodowego w Warszawie - kluczowego obiektu piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku.

W czwartek o 15.30 specjalna komisja otworzy koperty z ofertami sześciu konsorcjów, które zgłosiły się do  drugiego etapu budowy Stadionu Narodowego w Warszawie - kluczowego  obiektu piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku.

- Koperty zostaną otwarte o 15.30, a po 30 minutach ogłosimy, co się w nich znalazło. Do drugiego etapu zgłosiło się sześć firm i na tyle ofert liczymy. Jedynym czynnikiem decydującym o wyborze będzie cena - wyjaśniła w rozmowie z PAP Daria Kulińska z Narodowego Centrum Sportu.

Początkowo pojawiły się obawy, czy komisja przetargowa zdąży odpowiedzieć na wszystkie pytania konsorcjów, ale ostatecznie nie będzie żadnych opóźnień.

W marcu zakończone zostało palowanie i przygotowywanie gruntu pod budowę. Stadion musi być gotowy do maja 2011 roku.

Reklama

Jak wielokrotnie podkreślał prezydent UEFA Michel Platini budowa obiektu w Warszawie jest warunkiem koniecznym do zorganizowania turnieju finałowego w Polsce. To samo dotyczy stadionu w Kijowie na Ukrainie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL