Reklama

Reklama

Srebro Walczykiewicz, Naja i Mikołajczyk z brązem MŚ w kajakarstwie

Karolina Naja i Beata Mikołajczyk stanęły na podium kajakarskich mistrzostw świata w Moskwie. Polki zdobyły brązowy medal. Chwilę później srebro wywalczyła Marta Walczykiewicz.

Walczykiewicz (KTW Kalisz) zdobyła srebrny medal w konkurencji K-1 na dystansie 200 m, zaś Naja (AZS AWF Gorzów Wielkopolski) i Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz) brązowy w K-2 na 500 m.

Reklama

Po sobotnim wicemistrzowie globu Nai, Mikołajczyk, Walczykiewicz i Edyty Dzieniszewskiej (Sparta Augustów) w K-4 na 500 m, w niedzielę "Biało-czerwone" znów stanęły na podium.

27-letnia Walczykiewicz po raz czwarty w karierze sięgnęła po srebro w sprincie. Podobnie jak w 2011 roku w Szegedzie i rok temu w Duisburgu, wyprzedziła ją tylko Nowozelandka Lisa Carrington (mistrzyni olimpijska z Londyn). Natomiast pięć lat temu w kanadyjskim Dartmouth kaliszanka przegrała tylko z Węgierką Natasą Janics.

Powtórnie na podium na olimpijskim torze Kryłackoje stanęły też Naja i Mikołajczyk. Tym razem zajęły trzecie miejsce w K-2 na 500 m. Triumfowały Węgierki Gabriella Szabo i Tamara Csipes, przed serbskimi siostrami Nikoliną i Oliverą Moldovan.

Polskie zawodniczki powtórzyły osiągnięcie z ubiegłorocznych mistrzostw globu w Duisburgu. Również na trzeciej pozycji uplasowały się w tej konkurencji w igrzyskach w Londynie (2012). Natomiast triumfowały w mistrzostwach Europy 2013 w Montemor-o-Velho (Portugalia).

W niedzielę w finałach A płynęli jeszcze inni reprezentanci Polski, ale nie odnieśli sukcesów. Ewelina Wojnarowska (Warta Poznań) i Denis Ambroziak (KSC Olsztyn) sklasyfikowani zostali na siódmej pozycji w K-1, odpowiednio na 500 m i 200 m, z kolei Bartosz Jonkisz (AZS AWF Gorzów Wielkopolski) i Dawid Putto (UKS Kopernik Bydgoszcz) - na ósmej w K-2 200 m.

W finałach B drugie miejsce zajęli Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn) i Michał Kudła (Posnania Poznań) w C-2 1000 m oraz Paweł Szandrach, Mariusz Kujawski, Piotr Siemionowski (wszyscy Zawisza Bydgoszcz) i Rafał Rosolski (UKS Dojlidy Białystok) w K-4, a trzeci był Marcin Grzybowski (Posnania) w C-1 500 m.

Wyniki:

kobiety:

   200 m

   K-1

1. Lisa Carrington (Nowa Zelandia) 37,898

2. Marta Walczykiewicz (Polska)    38,814

3. Nikolina Moldovan (Serbia)      39,416

   K-2

1. Anna Karasz, Ninetta Vad (Węgry)                     35,869

2. Franziska Weber, Tina Dietze (Niemcy)                35,986

3. Marharyta Cziszkiewicz, Maryna Litwinczuk (Białoruś) 36,217

   C-1

1. Laurence Vincent-Lapointe (Kanada)           46,419

2. Stanilija Stamenowa (Bułgaria)               46,977

3. Valdenice Conceicao do Nascimento (Brazylia) 47,099

   500 m

   K-1

1. Danuta Kozak (Węgry)            1.49,283

2. Lisa Carrington (Nowa Zelandia) 1.49,790

3. Bridgitte Hartley (RPA)         1.50,496

...

7. Ewelina Wojnarowska (Polska)    1.52,192

   K-2

1. Gabriella Szabo, Tamara Csipes (Węgry)       1.39,935

2. Nikolina Moldovan, Olivera Moldovan (Serbia) 1.40,480

3. Karolina Naja, Beata Mikołajczyk (Polska)    1.41,337

   C-2

1. Zsanett Lakatos, Kincso Takacs (Węgry)       2.03,152

2. Daryna Kastsiuczenka, Kamila Bobr (Białoruś) 2.04,562

3. Natalia Marasanowa, Olesja Romasenko (Rosja) 2.06,719

mężczyźni:

   200 m

   K-1

1. Mark de Jonge (Kanada)       33,961

2. Petter Menning (Szwecja)     34,088

3. Edward McKeever (W.Brytania) 34,270

...

7. Denis Ambroziak (Polska)     34,522

   K-2

1. Nebojsa Grujic, Marko Novakovic (Serbia)   30,500

2. Ronald Rauhe, Tom Liebscher (Niemcy)       30,606

3. Sebastien Jouve, Maxime Beaumont (Francja) 30,884

...

8. Bartosz Jonkisz, Dawid Putto (Polska)      31,715

   C-1

1. Jurij Czeban (Ukraina)       38,137

2. Aleksiej Korowaszkow (Rosja) 38,143

3. Jewgienij Szuklin (Litwa)    38,423

   C-2

1. Aleksiej Korowaszkow, Iwan Sztyl (Rosja)                     35,350

2. Robert Nuck, Stefan Holtz (Niemcy)                           35,706

3. Erlon de Souza Silva, Isaquias Queiroz Dos Santos (Brazylia) 36,064

   500 m

   K-1

1. Rene Holten Poulsen (Dania)      1.39,190

2. Bence Dombvari (Węgry)           1.39,351

3. Marcus Cooper Walz (Hiszpania)   1.39,692

   finał B

8. Rafał Maroń (Polska)             1.42,009

   K-2

1. Erik Vlcek, Juraj Tarr (Słowacja)             1.28,187

2. Rudolf Dombi, Gergely Boros (Węgry)           1.28,203

3. Raman Piatruszenka, Wadzim Machneu (Białoruś) 1.29,292

   C-1

1. Isaquias Queiroz Dos Santos (Brazylia) 1.47,916

2. Sebastian Brendel (Niemcy)             1.49,433

3. Martin Fuksa (Czechy)                  1.49,726

   finał B

3. Marcin Grzybowskui (Polska)            1.51,966

   1000 m

   C-2

1. Liviu Alexandru Dumitrescu Lazar, Victor Mihalachi (Rumunia) 3.28,340

2. Henrik Vasbanyai, Robert Mike (Węgry)                        3.28,690

3. Yul Oeltze, Ronald Verch (Niemcy)                            3.30,442

   finał B

2. Mateusz Kamiński, Michał Kudła (Polska)                      3.37,516

   K-4

1. Czechy      2.46,724

2. Portugalia  2.46,939

3. Węgry       2.48,039

   finał B

2. Polska      2.54,570

(Paweł Szandrach, Mariusz Kujawski, Rafał Rosolski, Piotr Siemionowski)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje