Reklama

Reklama

Sprzedano już ponad milion koszulek Cristiano Ronaldo

Jeśli wierzyć portugalskiej prasie, transfer Cristiano Ronaldo z Manchesteru United do Realu Madryt już się spłacił. "A Bola" informuje, że "Królewscy" od przyjścia piłkarza na Santiago Bernabeu sprzedali ponad milion koszulek z jego nazwiskiem, co dało ponad 100 milionów euro przychodu!

Oficjalny sklep klubowy na Santiago Bernabeu oraz mały sklepik przy Plaza del Sol są codziennie wręcz zalewane tłumami turystów i fanów futbolu z całego świata. Nikt nie wychodzi z pustymi rękami, większość fanów nabywa meczowy trykot ulubionego piłkarza.

Oczywiście najczęściej kupowaną pamiątką jest koszulka z numerem 9 i nazwiskiem Ronaldo na plecach. To absolutny bestseller klubowych sklepów Realu. Jeśli wierzyć raportom podawanym przez portugalskie media, przychody ze sprzedaży pamiątek związanych z Cristiano przekroczyły już wydane na niego 94 miliony euro. A nie minął nawet rok od jego transferu z Manchesteru United!

Reklama

Madryt widział już wielu wielkich piłkarzy grających dla Realu. Byli tu tacy gracze jak Luis Figo, Zinedine Zidane, Ronaldo, czy David Beckham. ale żaden z nich nie zarobił tak szybko tak wielkich pieniędzy dla "Królewskich".

Księgowi przy Santiago Bernabeu szacują, że sprzedano już około 1,2 miliona koszulek w samej tylko stolicy Hiszpanii. Jeśli pomnożyć to przez 85, czyli cenę koszulki w euro, dostajemy dokładnie 102 miliony euro. Oczywiście od tego należy odjać jeszcze cenę samej koszulki zakupionej od producenta strojów, ale nawet wtedy zysk będzie pokaźny.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje