Reklama

Reklama

Sprintem przez Helsinki - sobota

Wielką radość sprawili sobie Francuzi, zdobywając złoty medal w sztafecie 4x100. To oni najlepiej wykorzystali nieobecność Amerykanów i swoją dobrą formę.

My cieszymy się z awansu do finału kobiecej sztafety 4x400 i z... dyskwalifikacji Amerykanek, która zwiększa naszą szansę na medal. Sport jest brutalny.

Nasze radości

W piątkowym podsumowaniu celowo pominęliśmy naszą młodą sztafetę 4x100. Iwona Dorobisz, Daria Onyśko, Dorota Dydo oraz Iwona Brzezińska dopiero w sobotę biegły w finale. Zajęły w nim ostatnie miejsce, ale występują razem od niedawna, a zmiany ćwiczyła od 10 dni...

Nikt na te dziewczyny nie liczył, a tu proszę! To na pewno najmilsza dla nas niespodzianka in plus podczas helsińskiej imprezy.

Reklama

Nasze smutki

Szkoda było patrzeć na finał pchnięcia kulą bez udziału Krystyny Danilczyk-Zabawskiej. Ta zawodniczka przyzwyczaiła się już nas do udziału w finałach wielkich imprez. Życzymy jej powrotu do zdrowia i udanego występu w przyszłorocznych ME w Goeteborgu.

Dramaturgia była...

...w finale męskiej sztafety 4x100 m. Po wczorajszym sukcesie Ladji Doucoure na 110 m ppł, tym razem sztafeta trójkolorowych sięgnęła po tytuł, wyprzedzając o dwie setne sekundy Trynidad i Tobago. Oczywiście nie było Amerykanów, którzy w eliminacjach zgubili pałeczkę, ale nieobecni nie mają racji.

Kogo wyróżnić?

Podliżemy się gospodarzom, którzy w końcu mają swój pierwszy medal podczas tych mistrzostw. Czwarty zawodnik halowych ME w Madrycie Tommi Evila zdobył w Helsinkach brąz, czym wprowadził w ekstazę wielotysięczną publiczność. Szkoda, że państwo tego nie widzieli, jakby powiedział klasyk.

Na tarczy

Dwaj medaliści maratonu z Aten - złoty Włoch Stefano Baldini oraz brązowy Brazylijczyk Vanderlei da Lima nie zdołali ukończyć biegu w Helsinkach. To prawda, że maraton to bardzo trudna konkurencja, ale co to znaczy być mistrzem pokazał Marokańczyk Jaouad Gharib, broniąc tytuł.

Wypowiedź dnia

- Po prostu naprawdę, naprawdę tego chcieliśmy i dlatego było to możliwe - Francuz Ladji Doucoure, podwójny złoty medalista (110 m ppł i 4x100) po sukcesie francuskiej sztafety.

Witold Cebulewski, Helsinki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL