Reklama

Reklama

Sprintem przez Helsinki - poniedziałek

Nareszcie mamy medal w 10. Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata - Helsinki. Szymon Ziółkowski wywalczył w poniedziałek brąz w rzucie młotem i otworzył - miejmy nadzieję - konto dla biało-czerwonych w stolicy Finlandii.

Polska pojawiła się więc w klasyfikacji medalowej na razie ze skromnym dorobkiem, ale lepsze to niż nic..

Nasze radości

To właśnie Szymon Ziółkowski, który udowodnił, że jest zawodnikiem wielkiego formatu, sięgając po brąz. Jeszcze podczas niedawnych MP w Białej Podlaskiej bardzo skromnie oceniał swoje szanse, a tu proszę! Wynik - 79,35 - wprawdzie nie rewelacyjny, ale najlepszy w tym roku i osiągnięty we właściwym czasie i właściwym miejscu. A to jeszcze nie koniec, bo: - To jest konkurencja dla starszych facetów powiedział Szymon podczas konferencji prasowej.

Reklama

Nasze smutki

Smutno było patrzeć na Wiolettę Frankiewicz-Janowską w finałowym biegu na 3000 m z przeszkodami. Polka miała i powinna walczyć o medal, a skończyło się na 14. pozycji.

Niezależnie od przyczyn niepowodzenia - wynik idzie w świat. Miejmy nadzieję, że zawodniczka AZS AWF się nie załamie.

Dramaturgia była...

W finale na 100 m, w którym niespodziewanie zwyciężyła Lauryn Williams. Już widzę jak niektórzy przypisują jej sukces złym warunkom atmosferycznym... Deszcz to jednak nie doping i z tego powodu nie odbiera się medali.

Kogo wyróżnić?

Bez wątpienia bohaterem trzeciego dnia był Kenenisa Bekele, który wspaniałym ostatnim 1000 metrów (2,28,97) przypieczętował sukces na 10 000 m. Etiopczyk zdołał podnieść się po tragicznej styczniowej śmierci swojej narzeczonej...

Z groźną kontuzją (zerwanie ścięgna Achillesa) poradziła sobie natomiast Szwedka Kajsa Berqvist i rok po urazie stanęła na najwyższym stopniu podium w skoku wzwyż.

Na tarczy

Oj ta Christine Arron. To mogły i powinny być jej mistrzostwa. A tak, pozostaje tylko uczucie niedosytu. Francuzka po prostu nie potrafi wygrywać. Koniec, kropka.

Wypowiedź dnia

- Mam nowe powiedzenie: "Srebro to miłe uczucie, złoto wspaniałe" - srebrna medalistka igrzysk w Atenach Lauryn Williams - sensacyjna zwyciężczyni biegu na 100 m.

Witold Cebulewski, Helsinki

Redakcje sportowe TVP1 oraz INTERIA.PL zapraszają we wtorek na czata z Szymonem Ziółkowskim!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL