Reklama

Reklama

Sportowcy świata wstrząśnięci tragedią w Paryżu

Po dramatycznych wydarzeniach w Paryżu sportowcy z całego świata oddali hołd ofiarom zamachów. W piątek zginęło tam ponad 120 osób. Wyrazy wsparcia i solidarności z Francją płyną od zawodników z całego świata.

Obojętni na wydarzenia w Paryżu nie pozostali nasi piłkarze z reprezentacji Polski. Tuż po meczu z Islandią o wydarzeniach w Paryżu tweetowali m.in Robert Lewandowski, Arkadiusz MilikGrzegorz Krychowiak, dla którego Francja to druga ojczyzna. 

Wyrazy wsparcia dla ofiar i ich rodzin przesyłali czołowi sportowcy świata. Wszyscy są wstrząśnięci tym, co wydarzyło się w Paryżu. 

Lionel Messi (piłkarz reprezentacji Argentyny i Barcelony): "Wszystkie moje myśli są z ofiarami wczorajszej tragedii i ich rodzinami. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek trzeba powiedzieć, że miłość i pokój między ludźmi są najważniejsze. Z naszego świata trzeba wyeliminować nienawiść".

Reklama

Usain Bolt (lekkoatleta z Jamajki, mistrz olimpijski i świata na 100 i 200 m): "Atak w Paryżu to niewyobrażalna tragedia. Moje myśli są z Francją".

Cristiano Ronaldo (piłkarz Realu Madryt):  "Nie mogę pozostać obojętny na to, co się stało w Paryżu. Jestem myślami ze wszystkimi ofiarami i ich rodzinami".

Rafael Nadal (hiszpański tenisista): "Jestem w depresji z powodu tego, co się stało ostatniej nocy w Paryżu. Podzielam ból rodzin tragicznie zmarłych".

LeBron James (amerykańska gwiazda koszykówki, zawodnik ligi NBA): "Nie mogę pomóc, ale myślę o tragedii w Paryżu. Mój Boże, co się z ludźmi dzieje. Moje modlitwy kieruję do wszystkich rodzin".

Nico Rosberg (niemiecki kierowca Formuły 1): "Jestem oniemiały po tym, co się stało. Moje myśli są z Francją".

Thierry Henry (były napastnik piłkarskiej reprezentacji Francji): "Moje myśli są z ofiarami i ich krewnymi. To szok, każdy z nas mógł tam być".

Agnieszka Radwańska (polska tenisistka, triumfatorka tegorocznej edycji WTA Finals): "Brak słów...".Za niespełna miesiąc w Paryżu odbędzie się losowanie grup piłkarskich mistrzostw Europy, które w 2016 roku zostaną rozegrane we Francji. Julien Lyneel (francuski siatkarz grający w Asseco Resovii Rzeszów): "Dziś mamy mecz z Jastrzębskim Węglem! Ale moje serce i głowa są zupełnie gdzie indziej".Novak Djokovic
(serbski tenisista, 10-krotny triumfator turniejów wielkoszlemowych): "Zszokowany, zasmucony, przerażony, nie mogę znaleźć słów". 

Coco Vandeweghe (amerykańska tenisistka): "Obudziłam się i usłyszałam, że wszyscy moi przyjaciele w Paryżu są bezpieczni, to wielka ulga. To jednak wciąż bardzo smutna wiadomość dla rodzin, które nie miały tyle szczęścia. Modlę się za wszystkich".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama