Reklama

Reklama

Sportowcy-piraci grasowali pod Wawelem

Świąteczno-noworoczne obżarstwo jest im obce. Wolą wskoczyć w stroje piratów i w łodzi kapitana Hooka ruszyć na podbój miasta - biegacze krakowskiego AZS AWF Masters oryginalnie pożegnali rok 2011 i przywitali ten 2012.

Krakowski Bieg Sylwestrowy to jedyna tego typu impreza w kraju. Wymyślił ją i od ośmiu lat organizuje Krakowski Klub Biegacza Dystans. Dystans i Mastersi to największe pod Wawelem kluby skupiające biegaczy. Mastersi zrodzili się ze ścieżek biegowych Nike'a. Ich animatorem, trenerem, organizatorem jest były maratończyk - Dariusz Kaczmarski, któremu pomaga zawodowy trener lekkoatletów AWF Wacław Mirek (przygotowuje też fizycznie Agnieszkę i Urszulę Radwańską).

Mastersi byli aktywni w Wigilię Bożego Narodzenia, podczas samych Świąt, a także w Sylwestra. Pokonywali na trasach biegowych tyle kilometrów, że nie zaszkodziły im kalorie ze stołów świątecznych. Gdyby nasi piłkarze byli tak aktywni w przerwach między rozgrywkami, to nie musielibyśmy się martwić o powodzenie reprezentacji Polski podczas Euro 2012.

Reklama

Biegacze AZS AWF Masters Kraków wymyślili, że w Biegu Sylwestrowym - jedynej dużej imprezie biegowej w kraju dla przebierańców - pobiegną w strojach piratów niosąc piracki okręt! - Sam byłem zdziwiony, że tyle osób zaangażowało się w budowę naszego okrętu - cieszył się Dariusz Kaczmarski.

Zbudować okręt to jedno, ale nieść ważącą kilkadziesiąt kilogramów konstrukcję podczas biegu, to drugie - Mastersom udało się i jedno i drugie!

Bieg Sylwestrowy wygrał Australijczyk Sam Walker (czas: 33 minuty i 57 sekund), a główna nagroda za najlepszy strój przypadła krakowskim Mastersom, którzy pokazali, że można łączyć dobrą zabawę ze zdrowym stylem życia.

Organizatorami VIII Krakowskiego Biegu Sylwestrowego byli KKB Dystans, Gmina Miejska Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, a patronat medialny sprawowała INTERIA.PL.

Zobacz, jak piraci z AZS AWF Masters podbili Bieg Sylwestrowy:

Zobacz relację z biegu na stronie AZS AWF Masters

Reklama

Reklama

Reklama