Sosin przegrał w Mediolanie

Inter Mediolan pokonał na własnym boisku drużynę Łukasza Sosina, Anorthosis Famagusta 1:0. Mimo zwycięstwa, podopieczni Jose Mourinho nie zachwycili w tym spotkaniu. W drugim meczu grupy B, w Atenach, padł dwubramkowy remis.

Pierwszą okazję do zdobycia gola mieli goście, którzy po stałym fragmencie gry zmusili bramkarza Interu do wybicia piłki na rzut rożny. Z minuty na minutę inicjatywę przejmowali jednak gracze z Mediolanu, którzy po kwadransie gry zamknęli Anorthosis na ich połowie. Ataki gospodarzy nie przynosiły skutku, aż do 44. minuty, kiedy to Adriano strzałem głową z pięciu metrów, nie dał szans golkiperowi Anorthosisu.

Także w drugiej połowie meczu, podopieczni Jose Mourinho częściej utrzymywali się przy piłce, ale nie potrafili skutecznie zagrozić bramce rywala. Fatalnie spisywał się Zlatan Ibrahimović, który marnował dogodne sytuacje do zdobycia bramki.

W drugim meczu grupy B, Panathinaikos Ateny zremisował z Werderem Brema 2:2. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył w tym spotkaniu Mantzios, natomiast dla Werderu strzelali: Mertesacker i Almeida.

GRUPA B

Inter Mediolan - Anorthosis Famagusta 1:0

BRAMKI: Adriano (44.)

Sędziował: Howard Webb.

Inter: Francesco Toldo; Maicon, Ivan Cordoba, Cristian Chivu, Javier Zanetti; Sulley Muntari, Esteban Cambiasso (83-Nicolas Burdisso), Dejan Stankovic; Adriano (83-Julio Cruz), Zlatan Ibrahimovic, Mancini (63-Ricardo Quaresma).

Anorthosis: Arian Beqaj; Predrag Ocokoljic, Nicos Katsavakis, Andreas Constantinou, Jeffrey Leiwakabessy; Cedric Bardon (75- Klimenti Tsitaishvili), Sinisa Dobrasinovic (89-Nikolaos Frousos), Savio, Traianos Dellas, Vincent Laban; Łukasz Sosin (46-Hawar Taher).

Panathinaikos Ateny - Werder Brema 2:2

BRAMKI: dla Panathinaikosu - Vangelis Mantzios (36, 68); dla Werderu - Per Mertesacker (29), Hugo Almeida (83)

Sędziował: Mike Riley

Panathinaikos: Alexandros Tzorvas - Mikael Nilsson, Loukas Vintra, Jose Sarriegi, Nikos Spiropoulos (46. Andreas Ivanschitz) - Gabriel, Simao, Gilberto Silva, Giorgios Karagounis (72. Cleyton) - Vangelis Mantzios (82. Ante Rukavina), Dimitris Salpigidis

Werder: Christian Vander - Sebastian Proedl, Naldo, Per Mertesacker, Petri Pasanen (80. Sebastian Boenisch) - Torsten Frings, Frank Baumann, Mesut Ozil - Hugo Almeida (90. Boubacar Sanogo), Diego, Claudio Pizarro (27. Markus Rosenberg)