Reklama

Reklama

Sobota i Gikiewicz nowymi piłkarzami Śląska Wrocław

Waldemar Sobota i Łukasz Gikiewicz zostali w środę nowymi zawodnikami Śląska Wrocław. Obaj piłkarze związali się z klubem czteroletnimi kontraktami. Sobota w zakończonym sezonie był najlepszym graczem MKS Kluczbork i jedną z gwiazd I ligi, strzelił w sumie 11 goli. Tyle samo trafień zgromadził na swoim koncie Gikiewicz.

Jak powiedział na konferencji prasowej prezes Śląska Piotr Waśniewski, klub już od dłuższego czasu był zainteresowany pozyskaniem obu zawodników, którzy w "zakończonym właśnie sezonie wyróżniali się w rozgrywkach zaplecza ekstraklasy i stanowili o sile ofensywnej swoich zespołów".

"Negocjacje trwały dość długo i nie należały do najłatwiejszych, ponieważ kilka innych klubów ekstraklasy również chciało ściągnąć tych zawodników do siebie" - powiedział prezes.

Bardzo zadowolony z pozyskania obu graczy był dyrektor sportowy Śląska Krzysztof Paluszek, który podkreślił, że wrocławskiej drużynie krótko po zakończeniu sezonu udało się dokonać najbardziej priorytetowych transferów.

Reklama

"Sobota i Gikiewicz przeszli pomyślnie testy medyczne i są już także po rozmowie z trenerem Ryszardem Tarasiewiczem, który zapowiedział, że w nowym sezonie drużyna będzie chciała grać bardziej ofensywnie. Dla obu zawodników to świetna szansa, by się pokazać i zaistnieć w pierwszym składzie" - dodał Paluszek.

23-letni Sobota występował m.in. w drużynie KS Krasiejów i MKS Kluczbork. "Cieszę się, że po zawirowaniach jakie ostatnio były wokół mojej osoby, w końcu podpisałem kontrakt ze Śląskiem. Mam nadzieję, że wniosę do zespołu trochę nowej krwi i w nowym sezonie powalczymy o jak najwyższe cele. Chciałbym zdobyć 6 bramek i mieć kilka dobrych asyst, ale jeśli trafię do siatki więcej razy, to też nie będę zły" - powiedział Sobota chwilę po podpisaniu kontraktu. W Śląsku piłkarz będzie występował z numerem 5.

Gikiewcz przeszedł do Śląska z ŁKS Łódź, a wcześniej występował m.in. w Unii Janikowo i Polonii Bytom. Grający na pozycji napastnika piłkarz przyznał, że na początku ciężko będzie wywalczyć sobie miejsce w podstawowym składzie, ale "jeśli w zespole jest rywalizacja, to drużynie wychodzi to tylko na dobre". Gikiewicz w Śląsku będzie występował z numerem 27.

Śląsk finalizuje także rozmowy z MKS Kluczbork dotyczące współpracy obu klubów. "Współpraca będzie dotyczyła m.in. wymiany zawodników i spodziewamy się, że uda nam się ją podpisać w przyszłym tygodniu" - zapowiedział Paluszek.

Na listę transferową trafiło z kolei czterech zawodników - bramkarz Ivo Vazgec, obrońca Bartosz Kaśnikowski, pomocnik Patryk Klofik oraz napastnik Przemysław Łudziński.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje