Reklama

Reklama

Snowboardowe MP: Sztokfisz i Woźniak najlepsi w slalomie równoległym

Karolina Sztokfisz (AZS Zakopane) i Marcin Woźniak (UKS Kusy Warszawa) zdobyli w Jurgowie k. Zakopanego złote medale snowboardowych mistrzostw Polski w slalomie równoległym. W zawodach wystartowało około 60 zawodniczek i zawodników z siedmiu klubów.

Radości ze zwycięstwa nie krył Marcin Woźniak. - Moim największym rywalem był dziś Tomek Kowalczyk, a w jego pokonaniu pomogło mi moje szczęście i jego pech. Rozgoryczony Kowalczyk dodał: - We wszystkich przejazdach byłem pierwszy, tylko w ostatnim finałowym zaliczyłem pechowy upadek, no i muszę zadowolić się tytułem wicemistrza.

Zawodnik zakopiańskiego AZS stwierdził, że w drugim dniu zawodów będzie ostro walczył. - Przed nami kolejny start, którego na pewno nie odpuszczę. Zapewniam - dam z siebie wszystko.

Snowboardowy slalom równoległy (PSL) to konkurencja, która odbywa się na dwóch identycznie ustawionych, oznaczonych na niebiesko i czerwono trasach. W biegach eliminacyjnych każdy zawodnik przejeżdża trasę na czas. 16 najlepszych przechodzi do rundy finałowej. PSL zadebiutuje jako dyscyplina olimpijska w Soczi w 2014 roku.

Reklama

W czwartek, drugim dniu MP, zawodniczki i zawodnicy wystartują w slalomie gigancie równoległym.

Medaliści snowboardowych mistrzostw Polski w slalomie równoległym:

kobiety

1. Karolina Sztokfisz (AZS Zakopane)

2. Weronika Biela (AZS Zakopane)

3. Aleksandra Król (F2 Dawidek Team PL)

mężczyźni

1. Marcin Woźniak (UKS Kusy Warszawa)

2. Tomasz Kowalczyk (AZS Zakopane)

3. Andrzej Gąsienica-Daniel (AZS Zakopane)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL