Reklama

Reklama

Snowboardowe MP: Rusin i Janosz najlepsi w slopestyle

Katarzyna Rusin (KS SKI TEST Kraków) i Piotr Janosz (KS 1080 Bielsko-Biała) wygrali w Zakopanem międzynarodowych mistrzostwach Polski w snowboardowym slopestyle.

Na stoku Gubałówki wystartowało 50 zawodniczek i zawodników z 10 klubów polskich oraz trójka reprezentantów Ukrainy.

- Bardzo się cieszę, ponieważ udało mi się zrealizować to, co zaplanowałam i jest tytuł. Warunki były całkiem niezłe a trasa doskonale przygotowana - oceniła Rusin.

Radości nie krył także Janosz. - To były moje drugie zawody po siedmioletniej przerwie, a z najgroźniejszym rywalem Tomkiem Wolakiem wygrałem tylko o 0,3 pkt. Walka była zacięta, a warunki były lepsze niż wskazywały prognozy pogody - podkreślił zawodnik KS 1080 Bielsko-Biała.

Reklama

Wolak (KS SKI TEST Kraków) nie do końca był zadowolony ze swojego startu. - Jeden skok ustany, drugi niestety podparty. Trafiłem w miejsce, gdzie było miękko i trudno było ustać, ale jutro w big air powalczę o pierwsze miejsce - zapewnił zakopiańczyk.

Poproszona o podsumowanie pierwszego dnia mistrzostw kierownik zawodów Iwona Kotuła powiedziała, że poziom był bardzo wysoki. - Wystartowała cała polska czołówka. Wygrali faworyci, ale walka była zacięta - oceniła.

Pełniąca jednocześnie funkcję trenera kadry narodowej Kotuła dodała, że MP to dobra okazja, aby sprawdzić formę zawodników. - Wprawdzie ścisła kadra olimpijska powstanie w kwietniu, to w tej chwili mamy pewne dwa nazwiska czyli Rusin i Wolak. Po dzisiejszych zawodach brani są też pod uwagę Diana Sadłowska i Janosz - poinformowała.

Slopestyle łączy elementy skoków i jazdy po różnych przeszkodach. Jest piątą snowboardową konkurencją wprowadzoną do zimowych igrzysk olimpijskich (zadebiutuje w Soczi w 2014 roku).

W niedzielę na zakopiańskiej Gubałówce rozegrane zostaną zawody MP w big air, podczas których zawodnicy wykonają skoki z efektownymi trickami.

Wyniki mistrzostw Polski w snowboardzie - slopestyle:

kobiety

1. Katarzyna Rusin (KS SKI TEST Kraków) 2. Diana Sadłowska (KS SKI TEST Kraków) 3. Julia Piasecka (AZS AWF Katowice)

mężczyżni

1. Piotr Janosz (KS 1080 Bielsko-Biała) 2. Tomasz Wolak (KS SKI TEST Kraków) 3. Marek Sąsiadek (AZS AWF Katowice)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL