Słoweniec w Formie, Bachleda 4.

Słoweniec Robert Kranjec wygrał w niedzielę na skoczni w austriackim Villach konkurs skoków Pucharu Kontynentalnego. Kranjec triumfował także w konkursie rozegranym dzień wcześniej. Najlepiej z Polaków wypadł Marcin Bachleda zajmując czwarte miejsce.

Kranjec prowadził po pierwszej serii, w której jako jedyny przekroczył granicę stu metrów uzyskując 101,0 m. Drugi był Bachleda po skoku na odległość 99,0 m. W drugiej serii Polak wylądował na 93,5 m i ostatecznie zajął w konkursie czwarte miejsce.

Kranjec w drugiej serii także jako jedyny zawodnik przekroczył 100 m (102,5 m) i zdecydowanie wygrał. Drugie miejsce zajął jego rodak Primoż Pikl (97,5 i 96,0 m), trzeci był Austriak Lukas Mueller (95,0 i 98,5 m).

Maciej Kot ukończył konkurs na 13. pozycji po skokach na odległość 94,0 i 89,5 m.

Dwaj pozostali Polacy nie awansowali do serii finałowej. Piotr Żyła zajął 41. miejsce (84,5), Łukasz Rutkowski został sklasyfikowany na 50. pozycji (81,5 m).

Kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego odbędzie się 22 sierpnia w norweskim Lillehammer.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego po pięciu konkursach prowadzi Robert Kranjec - 480 pkt przed Primożem Piklem - 306 pkt i Austriakiem Thomasem Diethartem - 235 pkt. Marcin Bachleda jest 6. - 229 pkt, Maciej Kot 32. - 27 pkt.