Reklama

Reklama

"Słowa Adama Małysza dają do myślenia"

- Jeżeli Adam Małysz powiedział po igrzyskach, że dalszą karierę uzależnia od tego, czy ktoś go odpowiednio umotywuje, to daje to do myślenia - powiedział w "Przeglądzie Sportowym" słynny trener Mika Kojonkoski.

- W skokach psychika odgrywa kluczową rolę, bo narty, kombinezony i technikę wszyscy mają podobną - dodał trener kadry Norwegii.

- Ale jak na belce siądzie zawodnik głodny zwycięstw i przekonany o swojej klasie, to bez problemu pokona tego równie dobrego, ale bardziej "roztrzęsionego" - dodał trener kadry Norwegii.

- To wszystko zmienia się z dnia na dzień i zależy od wiary w pracę. Na pewno ciężej dotrzeć do tych skoczków, którzy już odnosili wielkie sukcesy. Bo po nich każdy spodziewa się zwycięstw. Oni sami też - podkreślił Kojonkoski.

Reklama

- Niewielu jest zawodników, którzy po sukcesie nie opadli na dno. Adam się utrzymuje, co już jest fenomenem. W przyszłym sezonie stać go na wszystko, ale wiele zależy od osoby trenera tłumaczył szkoleniowiec reprezentacji Finlandii Tommi Nikkunen.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL