Reklama

Reklama

Sławomir Szmal wraca do Polski

Sławomir Szmal wraca do Polski i będzie grał Vive Targi Kielce! W poniedziałek doszło do podpisania kontraktu - poinformowała oficjalna strona kieleckiego klubu.

Sławomir Szmal podpisał kontrakt na 4 lata, który będzie obowiązywał od sezonu 2011/2012.

"Jestem niezmiernie zadowolony z tego, że Sławek zdecydował się na grę w Kielcach. Pozyskanie gracza takiej klasy jest na pewno naszym sukcesem. Sławek prócz znakomitego poziomu sportowego jaki reprezentuje, jest też człowiekiem ze znakomitym charakterem. Jestem pewien, że dużo wniesie do zespołu" - powiedział po podpisaniu kontraktu prezes Vive Targi Kielce Bertus Servaas.

Kielecki klub poinformował także, że trwają negocjacje z Rhein - Neckar Loewen w sprawie przejścia Sławomira Szmala do Kielc już od najbliższego sezonu.

Reklama

Sławomir Szmal od 2003 roku grał na niemieckich parkietach. Najpierw bronił barw TuS N-Lubbecke, a od 2005 roku Rhein-Neckar Loewen. Popularny "Kasa" jest podstawowym bramkarzem reprezentacji Polski, z którą zdobył dwa medale mistrzostw świata. W 2007 roku "Biało-czerwoni" wywalczyli srebrny medal w Niemczech, a dwa lata później brąz w Chorwacji. Szmal został uznany najlepszym bramkarzem mistrzostw Europy, które w tym roku odbyły się w Austrii.

Czytaj również:

Eliminacje Euro 2012: Polacy poznali rywali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje