Reklama

Reklama

Sławomir Szmal po artroskopii kolana. Nie pojedzie na ME?

Bramkarz Vive Targi Kielce i kapitan reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych Sławomir Szmal poddany został we wtorek w Bieruniu artroskopii prawego kolana. Według Krzysztofa Ficka, który dokonał zabiegu, rehabilitacja potrwa od czterech do sześciu tygodni.

Oznacza to, że bardzo wątpliwy jest występ Szmala w mistrzostwach Europy, które odbędą się w dniach 15-29 stycznia 2012 w Serbii.

- Operacja się udała. Rehabilitacja zawodnika potrwa od czterech do sześciu tygodni. W tej chwili jeszcze zbyt mało czasu minęło od zabiegu, by spekulować na temat ewentualnego startu w mistrzostwach Europy - powiedział Ficek.

To nie koniec leczenia jednego z najlepszych bramkarzy świata. W przyszłości - zdaniem Ficka - czeka go ustawianie osi nogi.

Szmal, gdy występował w niemieckim Rhein-Neckar Loewen, miał operowane lewe kolano.

Reklama

Podstawowy bramkarz drużyny narodowej, który miał spory wkład we wszystkie sukcesy "Biało-czerwonych" w ostatnich latach (srebrny i brązowy medal mistrzostw świata), nie gra od 4 grudnia.

33-letni Szmal znalazł się w szerokiej kadrze powołanej przez trenera reprezentacji Bogdana Wentę na ME. Oprócz niego szansę na występ w Serbii mają bramkarze Adam Malcher (Zagłębie Lubin), Piotr Wyszomirski (Azoty Puławy) i Marcin Wichary (Wisła Płock).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy