Reklama

Reklama

Śląsk Wrocław pokonał KS Polkowice 3-1

Piłkarze Śląska Wrocław pokonali w Dzierżoniowie w towarzyskim meczu pierwszoligowy zespół KS Polkowice 3:1 (2:1). Bramki zdobyli: dla Śląska - Cristian Omar Diaz, Dalibor Stevanovic i Waldemar Sobota; dla Polkowic - Dawid Wacławczyk.

KS Polkowice zaraz po rozpoczęciu pojedynku objął prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Dawid Wacławczyk, który głową pokonał Mariana Kelemena. Na odpowiedź Śląska nie trzeba było długo czekać. Niespełna pięć minut później był już remis. Mateusz Cetnarski próbował uderzać z dystansu, jednak jego strzał został zablokowany. Futbolówka ostatecznie trafiła na 6. metr do Cristiana Diaza, a ten z najbliższej odległości wyrównał stan meczu.

Reklama

Wicemistrzowie Polski wyszli na prowadzenie w 24. minucie. Nowy nabytek Śląska, Dalibor Stevanović zdecydował się na strzał z dystansu, czym zaskoczył golkipera z Pokowic i zdobył piękną bramkę. Swoje szanse na strzelenie drugiego gola mieli również polkowiczanie, jednak w ich przypadku brakowało ostatniego podania lub zachowania zimnej krwi przy wykończeniu akcji.

Z dobrej strony pokazał się Piotr Ćwielong. Pomocnik raz za razem wygrywał pojedynki biegowe z piłkarzami pierwszoligowca, jednak nie dane mu było wpisać się na listę strzelców. "Pepe" może na to pochwalić się ładną asystą. W 71. minucie piłkarz minął dwóch obrońców, zagrał do wbiegającego Waldemara Soboty, a ten podwyższył prowadzenie WKS-u.

Śląsk prezentował się nieco dojrzalej niż rywale z Polkowic, co szczególnie było widać w poczynaniach defensywnych WKS-u. Niemal każda akcja pierwszoligowca zatrzymywała się na formacji obronnej, natomiast jeśli już zdołał oddać strzał, to między słupkami świetnie spisywał się Marian Kelemen. Warto dodać, że w zespole KS-u 45 minut zagrało dwóch piłkarzy Śląska - wypożyczony Jakub Więzik i testowany Przemysław Szuszkiewicz.

Ostatecznie wrocławianie zwyciężyli 3:1, odnosząc tym samym pierwsze w tym roku zwycięstwo.

KS Polkowice - Śląsk Wrocław 1-3 (1-2)

Bramki: D.Wacławczyk 5 - Diaz 10, Stevanović 24, Sobota 71

KS: Kaźmierczak (46 Szymański), D.Wacławczyk (46 Miłek), Nowak (46 Bartków), Micić (46 Darda), Kocot (46 Szuszkiewicz), Janus (46 Piotrowski), Salomoński (46 Bryła), K.Wacławczyk (46Audaś), Bancewicz (46 Kazimierczak), Piątkowski (46 Podstawek), Więzik (46 Sierpina).

Śląsk: Kelemen, Wołczek, Pietrasiak, Wasiluk, Spahić, Sobota (72 Abramowicz), Szylka (63 Menzel), Cetnarski, Stevanović (76 Garyga), Ćwielong, Diaz (69 Staszewski).

żółta kartka: Pietrasiak.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje