Reklama

Reklama

Śląsk: Dwa dni w podróży

Kilkunastogodzinną podróż odbędą piłkarze i trenerzy Śląska przed wyjazdowym spotkaniem z Jagiellonią. Wrocławianie do Białegostoku wyruszyli już w środę rano. - Nastroje w zespole są bojowe i nie ukrywamy, że jedziemy po trzy punkty - mówi Waldemar Tęsiorowski, drugi trener Śląska.

W drodze do Białegostoku wrocławianie zatrzymają się w Gutowie Małym. Tam odbędą trening, zjedzą obiad, po czym wyruszą w dalszą podróż. Około godz. 20 zespół Śląska powinien być już na miejscu. Następnego dnia na jednym z boisk w Podlaskiem zaplanowano ostatnie zajęcia przed piątkowym meczem. - Wówczas ustalimy wyjściową "jedenastkę" na spotkanie z Jagiellonią - mówi Tęsiorowski, dla którego będzie to sentymentalny powrót do Białegostoku po ponad roku czasu. Duet trenerski Tarasiewicz - Tęsiorowski w sezonie 2006/2007 prowadził bowiem Jagiellonię w rozgrywkach drugiej ligi. Obaj zostali zwolnieni na kilka kolejek przed końcem rozgrywek. Schedę przejął Artur Płatek, który wprowadził "Jagę" do Ekstraklasy - Piątkowe spotkanie traktujemy jak każde inne. Jest to po prostu kolejny mecz o ligowe punkty - przyznaje Tęsiorowski.

Reklama

W zespole Śląska jest także czterech byłych piłkarzy Jagielllonii: Jacek Banaszyński, Andrzej Olszewski, Remigiusz Sobociński oraz najskuteczniejszy strzelec "Jagi" w poprzednim sezonie, Vuk Sotirović. Ten ostatni z powodu kontuzji do Białegostoku jednak nie pojechał. Serb nadal zmaga się z urazem łydki. W kadrze zabraknie także Marka Gancarczyka. Jego miejsce w meczowej "osiemnastce" zajął Wojciech Górski.

Mecz Jagiellonia - Śląsk zainauguruje 8. kolejkę piłkarskiej Ekstraklasy. Początek spotkania w piątek (3.10) o godz. 17.45.

Kadra Śląska Wrocław na mecz z Jagiellonią:

Bramkarze: Jacek Banaszyński, Wojciech Kaczmarek

Obrońcy: Piotr Celeban, Tadeusz Socha, Mariusz Pawelec, Zbigniew Wójcik, Dariusz Sztylka, Krzysztof Wołczek.

Pomocnicy:Sebastian Dudek, Antoni Łukasiewicz, Janusz Gancarczyk, Sebastian Mila, Wojciech Górski, Krzysztof Ostrowski.

Napastnicy:Przemysław Łudziński, Remigiusz Sobociński, Tomasz Szewczuk, Krzysztof Ulatowski.

Dowiedz się więcej na temat: mecz | Śląsk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje