Reklama

Reklama

Skoczkowie trenują przed sezonem. Małysz w formie

Przez ostatnie trzy dni Adam Małysz pod opieką fińskiego szkoleniowca Hannu Lepistoe trenował na skoczni w Szczyrku. Skoczek z Wisły przygotowuje się do zimowego sezonu, który rozpoczną dwa konkursy Pucharu Świata w fińskim Kuusamo w dniach 27 i 28 listopada.

Treningi w Szczyrku Małysz zakończy w sobotę, później przez ponad tydzień będzie pracował nad przygotowaniem fizycznym i kondycyjnym w klubie. Około 10 listopada, w zależności od warunków atmosferycznych "Team Małysz" poleci do Finlandii, gdzie zaplanowane są treningi na śniegu na skoczni Vuokatti (HS100).

W planie przygotowań do sezonu Adam Małysz ma także, bezpośrednio po zakończeniu zajęć na skoczni Vuokatti, trzy lub cztery dni treningowe na olimpijskim obiekcie w Lillehammer. Do kraju wróci 19 lub 20 listopada, a 25 listopada odleci do Kuusamo na inauguracyjny konkurs Pucharu Świata.

Reklama

"Adam jest w bardzo dobrej dyspozycji fizycznej i psychicznej. Jest zadowolony ze swoich skoków, nie ma śladu po problemach zdrowotnych, które uniemożliwiły mu start na początku października w kończącym sezon konkursie letniej GP w Klingenthal" - powiedział PAP sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego Grzegorz Mikuła.

Na treningi do Finlandii wybiera się także około 10 listopada kadra Polski prowadzona przez trenera Łukasza Kruczka. Zawodnicy początkowo będą trenowali na tej samej skoczni co Małysz, następnie pojadą na trzy dni nie do Lillehammer, ale do Kuusamo. W kraju pojawią się 19 listopada, a do Finlandii powrócą sześć dni później.

"Skład zespołu na pierwsze zawody Pucharu Świata trener Kruczek poda dopiero po powrocie z treningów w Finlandii, gdzie - wszyscy mają nadzieję - będzie po raz pierwszy w tym sezonie możliwość skakania na śniegu" - poinformował PAP sekretarz PZN.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL