Reklama

Reklama

Skoczkowie nadal bez trenera

- Wciąż prowadzimy rozmowy. Co prawda zmierzają one do końca, ale jeszcze nie podjęliśmy ostatecznych decyzji. Daliśmy sobie czas do 30 marca - powiedział prezes PZN Paweł Włodarczyk na specjalnej zorganizowanej konferencji prasowej w Zakopanem.

Z kuluarowych rozmów wynika jednak, iż trenerem kadry A zostanie Heinz Kuttin, który w zakończonym w marcu sezonie zadebiutował jako opiekun kadry B.

Sam Adam Małysz w rozmowie z dziennikarzami stwierdził, iż chciałby aby austriacki szkoleniowiec był jego trenerem.

Kuttin ma na swoim koncie doprowadzenie Mateusza Rutkowskiego do tytułu mistrza świata juniorów.

Na konferencji prasowej podpisano również umowę z nowym sponsorem kadry skoczków - została nim firma Indesit. Zawarty kontrakt będzie obowiązywał do igrzysk olimpijskich w Turynie w 2006 roku.

Reklama

Wszystko rozpoczęło się od przemówienia prezesa PZN Pawła Włodarczyka. Sternik polskiego narciarstwa, podsumowując zakończony przed dziesięcioma dniami sezon, stwierdził iż był on bardzo ciekawy dla mediów, a mniej dla sportu.

- Początek sezonu był dla nas dobry. Później z wynikami sportowymi było trochę gorzej, aż wreszcie przyszły dwa wspaniałe skoki Adam Małysza na wspaniale zorganizowanych zawodach w Zakopanem. Później ku zaskoczeniu wszystkich, był ten fatalny upadek Adama Małysza, który nami wstrząsnął i na koniec sezonu decyzja, którą ogłosił Apoloniusz Tajner, o rezygnacji pracy w Polskim Związku Narciarskim. Była to informacja wysokiego kalibru - stwierdził Włodarczyk.

Kolejnym punktem konferencji było podziękowanie Adama Małysza w imieniu kadry Apoloniuszowi Tajnerowi za współpracę.

- Chciałbym zdementować to, że kiedykolwiek były między nami jakieś nieporozumienia. Wiadomo, że są chwilę dobre i złe, ale zawsze trzymaliśmy się razem. Chcielibyśmy oficjalnie podziękować trenerowi, bo nieoficjalnie to podziękujemy jeszcze nie raz. Serdecznie dziękujemy za współpracę, za te wspaniałe chwile i za to co dla nas zrobił - powiedział Adam Małysz, wręczając byłemu już trenerowi wiązankę kwiatów i upominek ze zdjęciem całej kadry.

- Dziękuję. To dla mnie niespodzianka, szczególnie ten kosz kwiatów, a najbardziej ucieszy się z niego moja żona. Chcę również podziękować wszystkim, z którymi pracowałem przez 5 lat, a było to 10 zawodników. Praca z wami to była naprawdę wielka przyjemność i wielka przygoda w moim życiu.

Następnie odbyła się prezentacja nowego sponsora Polskiego Związku Narciarskiego. Została nim firma Indesit, która związała się z polskimi skoczkami do igrzysk olimpijskich w Turynie. - Mam nadzieję, że wspierani przez nas zawodnicy zdobędą tam złoty medal - powiedział przedstawiciel firmy.

Na koniec wręczono nagrody zwycięzcom Internetowego Pucharu Świata, konkursu organizowanego przez portal INTERIA.PL.

Wciąż jeszcze nie wiadomo, jacy trenerzy, z jakimi grupami skoczków będą pracowali w przyszłym sezonie. Adam Małysz stwierdził, że sam nie będzie wybierał sobie trenera, a uczynić to ma PZN. - Mnie jest obojętnie w jakiej kadrze będę, nie pogniewam się kiedy będę nawet w kadrze C - powiedział z uśmiechem skoczek z Wisły.

Prezes Paweł Włodarczyk poinformował, że rozmowy z kandydatami na trenerów dobiegają końca, a decyzję zarząd PZN podejmie pod koniec marca lub na początku kwietnia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje