Reklama

Reklama

Skład Polski na lekkoatletyczne mistrzostwa Europy

Z medalistami pekińskich igrzysk olimpijskich - złotym w pchnięciu kulą Tomaszem Majewskim i srebrnym w rzucie dyskiem Piotrem Małachowskim wystąpi w I drużynowych mistrzostwach Europy lekkoatletyczna reprezentacja kraju.

W dwudniowych zawodach (20-21 czerwca) w portugalskiej miejscowości Leiria rywalizować będzie dwanaście zespołów. Są to - oprócz Polaków i gospodarzy - Rosja, Wielka Brytania, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Ukraina, Francja, Grecja, Szwecja i Czechy. Drużynowe mistrzostwa Europy zastąpiły dotychczasową superligę.

Skład reprezentacji Polski na drużynowe mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce - Leiria (Portugalia), 20-21 czerwca:

Kobiety

Reklama

100 m Marika Popowicz Marika (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)
200 m Marta Jeschke (Flota Gdynia)
400 m Jolanta Wójcik (AZS AWF Warszawa)
800 m Sylwia Ejdys (WKS Śląsk Wrocław)
1500 m Lidia Chojecka (KS Warszawianka)
3000 m Renata Pliś (Maraton Świnoujście)
5000 m Agnieszka Ciołek (AZS AWF Wrocław)
100 m ppł Jolanta Kocielnik (KS Orzeł Warszawa)
400 m ppł Anna Jesień (AZS AWF Warszawa)
3000 m/p Katarzyna Kowalska (Vectra Włocławek)
wzwyż Kamila Stepaniuk (Podlasie Białystok)
tyczka Monika Pyrek (MKL Szczecin) w dal Teresa Dobija (AZS Łódź)
trójskok Małgorzata Trybańska (KS Warszawianka)
kula Magdalena Sobieszek (AZS UMCS Lublin)
dysk Wioletta Potępa (WKS Śląsk Wrocław)
młot Anita Włodarczyk (AZS AWF Poznań)
oszczep Urszula Piwnicka (SKLA Sopot)
4x100 m Marika Popowicz (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)
Iwona Ziółkowska (AZS Poznań)
Ewelina Klocek-Ptak (WKS Śląsk Wrocław)
Iwona Brzezińska (KS Warszawianka)
Dorota Jędrusińska Dorota (AZS Poznań)
4x400 m Anna Jesień (AZS AWF Warszawa)
Agnieszka Karpiesiuk (AZS AWFiS Gdańsk)
Anna Kiełbasińska (AZS AWF Warszawa)
Jolanta Wójcik (AZS AWF Warszawa)
Tina Polak (AZS AWF Katowice)

Mężczyźni

100 m Dariusz Kuć (AZS AWF Kraków)
200 m Kamil Masztak (Grunwald Poznań)
400 m Marcin Marciniszyn (WKS Śląsk Wrocław)
800 m Adam Kszczot (RKS Łódź)
1500 m Marcin Lewandowski (Ósemka Police)
3000 m Łukasz Parszczyński (Polonia Warszawa)
5000 m Marcin Chabowski (Flota Gdynia)
110 m ppł Artur Noga (KS Warszawianka)
400 m ppł Marek Plawgo (KS Warszawianka)
3000 m/p Tomasz Szymkowiak (Orkan Września)
wzwyż Grzegorz Sposób (Start Lublin)
tyczka Łukasz Michalski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) w dal Marcin Starzak (AZS AWF Kraków)
trójskok Paweł Kruhlik (AZS AWF Wrocław)
kula Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa)
dysk Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław)
młot Szymon Ziółkowski (AZS Poznań)
oszczep Igor Janik (AZS AWFiS Gdańsk)
4x100 m Dariusz Kuć (AZS AWF Kraków)
Marcin Jędrusiński (Śląsk Wrocław)
Robert Kubaczyk (AZS Poznań)
Kamil Masztak (AZS AWF Poznań)
Jacek Roszko  (Podlasie Białystok)
Kamil Kryński (Podlasie Białystok)
4x400 m Marcin Marciniszyn (WKS Śląsk Wrocław)
Piotr Klimczak (WKS Śląsk Wrocław)
Rafał Wieruszewski (Orkan Środa Wlkp.)
Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn)
Jan Ciepiela (AZS AWF Kraków)
Marek Plawgo (KS Warszawianka)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL