Reklama

Reklama

Skandal! Prezes PZN wziął łapówkę!

Reporterzy "Przeglądu Sportowego" i programu "Superwizjer" wpadli na ślad wielkiej afery w Polskim Związku Narciarskim.

Reporterzy "Przeglądu Sportowego" i programu "Superwizjer" wpadli na ślad wielkiej afery w Polskim Związku Narciarskim.

W nagranej przez dziennikarzy rozmowie, pośrednik handlowy związku przyznaje się do wręczenia łapówki prezesowi Pawłowi Włodarczykowi.

- Włodarczyk do mnie dzwonił i skamlał o pieniądze - przyznał Piotr Metlenga, pośrednik w PZN.

Paweł Włodarczyk i Piotr Metlenga znali się od dawna i doskonale się dogadywali. Mieli nawet swój kod porozumiewania się, gdy mówili o pieniądzach,łapówkach itp.

- Prezes mówił: "ciężko jest, masz dla mnie te zdjęcia Małysza". A ile ich chcesz? Dwadzieścia, trzydzieści - pytałem. " A ile masz?" - odpowiadał - słychać na taśmie.

Reklama

Każde zdjęcie Małysza oznaczało tysiąc złotych!

Piotr Metlenga prowadził z polecenia Włodarczyka negocjacje z Lotosem, sponsorem głównym PZN.

"1,5 mln złotych wypłaciła w sezonie 2003/04 firma Lotos na mocy umowy sponsorskiej z PZN. Tylko 900 tysięcy trafiło do kasy związku, a resztę (ponad 30%!) otrzymał pośrednik. Tym razem na specjalne życzenie Włodarczyka, związek stał się znacznie uboższy." - napisał dzisiejszy "PS".

30-sto procentowa prowizja w negocjacjach handlowych to rzecz niespotykana. Przeważnie kwoty dla pośredników oscylują w granicach 10-15 % wartości umowy. W przypadku negocjacji z Lotosem prowizja wyniosła aż 30%!

"Przegląd Sportowy" ma nagranie potwierdzenie, że prezes Paweł Włodarczyk "otrzymał 'dolę' za dopuszczenie pośrednika do negocjacji z Lotosem. I nieprawdą jest - co mówi Włodarczyk - że Metlenga pojawił się z polecenia drugiej strony."

Najciekawsze jest to, że kontrakcie narciarskiej centrali Metlenga figuruje jako pełnomocnik rafinerii, a w egzemplarzu Lotosu - oczywiście jako pełnomocnik związku.

- Dostał 120 tysięcy - to kolejny cytat z nagrania właściciela firmy "Metlenga Media". - Skamlał o pieniądze. Mówił, że potrzebuje szybko, bo chce wykupić wspólnika w firmie. Raz przyjechał rannym pociągiem, wziął pieniądze i 1,5 godziny później wyjechał następnym. (...) Czasami nie był ostrożny - jak mu się spieszyło, to wysyłane były pieniądze na konto. Z pięć przelewów? Mam potwierdzenia - mówi Metlenga.

Paweł Włodarczyk, który jest również wiceprezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego zapytany wprost, czy wziął łapówkę, odpowiedział: - Proszę mnie nie pytać o takie rzeczy.

Na kolejne pytanie, "gdzie się podziały oryginały związkowych umów", reakcja była jeszcze krótsza i jeszcze bardziej absurdalna: - No właśnie, nie wiem...

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama