Reklama

Reklama

Skandal. Francuzi nie chcą trenować!

Niedzielny trening piłkarskiej reprezentacji Francji na mistrzostwach świata w RPA został przerwany po kłótni między kapitanem zespołu Patrice'em Evrą a odpowiedzialnym za przygotowanie fizyczne Robertem Duverne'em. Zawodnicy zbojkotowali zajęcia. Potem wydali oświadczenie, że to przez usunięcie z ekipy Nicolasa Anelki.

To ciąg dalszy kłopotów dyscyplinarnych we francuskiej ekipie, która słabo spisuje się w mundialu. W sobotę zapadła decyzja o wykluczeniu z kadry Nicolasa Anelki, który w przerwie spotkania z Meksykiem (0-2) obraził trenera Raymonda Domenecha. Wcześniej "Trójkolorowi" zremisowali z Urugwajem 0-0 i są bliscy wyeliminowania z imprezy.

Reklama

W niedzielę do kłótni między Evrą a Duverne'em doszło podczas krótkiej rozmowy przed rozpoczęciem zajęć na środku boiska. Rozdzielił ich selekcjoner, po czym piłkarze opuścili boisko i udali się do autokaru. Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że trening był otwarty dla publiczności.

Dyrektor kadry Jean-Louis Valentin poinformował, że piłkarze nie chcieli trenować.

- To skandal dla reprezentacji, dla federacji, dla całej Francji. I wielka przykrość dla wielu młodych ludzi, którzy zjawili się na stadionie. To, że piłkarze nie chcieli trenować jest nie do zaakceptowania - powiedział Valentin, który poinformował, że po mundialu zrezygnuje z pracy w federacji.

Kilkanaście minut później piłkarze wydali oświadczenie, że powodem bojkotu treningu było usunięcie z ekipy Nicolasa Anelki. Mediom przekazał je Domenech.

Dowiedz się więcej na temat: oświadczenie | trening | francuzi | skandal

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje