Reklama

Reklama

Simone Biles mistrzynią świata w gimnastycznym wieloboju

Amerykanka Simone Biles zdobyła w chińskim Nanningu złoty medal 45. mistrzostw świata w gimnastyce sportowej w wieloboju.

Srebrny przypadł Rumunce Larisie Iordache, a brązowy rodaczce triumfatorki Kylp Ross. Marta Pihan-Kulesza (MKS Kusy Szczecin) była 14.

Polka poprawiła się po kwalifikacjach o dwie lokaty. To jej najlepszy wynik w karierze. Katarzyna Jurkowska-Kowalska (TS Wisła Kraków) sklasyfikowana została na 53., a Alma Kuc (AO Los Angeles) na 95. miejscu.

W finale konkurencji startowały 24 zawodniczki.

W sobotę i niedzielę zostaną rozegrane finały na przyrządach kobiet i mężczyzn. Polscy reprezentanci nie wezmą udziału w finałach, jednakże Marta Pihan- Kulesza jest trzecią zawodniczką rezerwową do finału ćwiczeń wolnych.

Reklama

Wyniki rywalizacji w wieloboju kobiet:

1. Simone Biles  (USA)       60,231

2. Larisa Iordache (Rumunia) 59,765

3. Kyla Ross  (USA)          58,232

14. Marta Pihan-Kulesza (Polska)          55,156

53. Katarzyna Jurkowska-Kowalska (Polska) 52,066

95. Alma Kuc (Polska)                     49,398

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy