Reklama

Reklama

Siatkarze w pełnym składzie rozpoczęli zgrupowanie w Spale

W pełnym składzie rozpoczęło się w środę o godz. 20.00 zgrupowanie reprezentacji Polski siatkarzy. Podopieczni Daniela Castellaniego w Spale pozostaną do 13 sierpnia.

Nie zabrakło także narzekających wcześniej na urazy Michała Winiarskiego i Mariusza Wlazłego. Do kadry, po zabiegach, dołączyli także Krzysztof Ignaczak i Sebastian Świderski.

Reklama

- W tej chwili nie odczuwam już żadnego bólu. Przyjechałem tutaj porządnie trenować i przygotowywać się do mistrzostw świata. Czy kolano wytrzyma pokaże czas, ale ostatni tydzień rehabilitacji pokazał, że jest już nieźle i nie powinno być problemów - powiedział Winiarski.

Zadowolony ze swojego stanu zdrowia jest również Ignaczak.

- Po artroskopii nie ma śladu. Miałem sporo czasu wolnego i dzięki temu przyjechałem z wielkim głodem siatkówki. Nie mogę się już doczekać zajęć z piłką - przyznał libero polskiej reprezentacji.

Po rocznej przerwie w występach w biało-czerwonych barwach wraca Świderski, który w Spale pojawił się najwcześniej. W ostatnich dwunastu miesiącach przeszedł dwie operacje - zerwanego ścięgna Achillesa oraz kolana.

- Na szczęście najgorsze za mną. Mogę normalnie i z pełnym obciążeniem trenować, a to jest dla mnie najważniejsze. Mam nadzieję, że szybko wrócę do wysokiej dyspozycji i przekonam trenera, że nadal można mi zaufać - powiedział.

Jedni pierwszy wieczór spędzili kibicując piłkarskiemu mistrzowi Polski Lechowi Poznań w rewanżowym meczu drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów, drudzy poszli na spacer, a jeszcze inni woleli posiedzieć w pokoju.

Pierwszy trening siatkarze mają zaplanowany w czwartek o godz. 10.00. W Spale pozostaną do 13 sierpnia. Pierwszym sparingpartnerem ekipy Daniela Castellaniego będą mistrzowie świata Brazylijczycy.

Dowiedz się więcej na temat: 13 sierpnia | siatkarze | zgrupowanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama