Reklama

Reklama

Siatkarze na czwartym miejscu, Stoch siódmy w plebiscycie AIPS

Polscy siatkarze, złoci medaliści mistrzostw świata, zostali sklasyfikowani w plebiscycie AIPS na czwartym miejscu wśród najlepszych drużyn 2018 roku. Kamil Stoch, złoty i brązowy medalista olimpijski w skokach narciarskich, uznany został za siódmego sportowca globu.

Miano najlepszej zawodniczki w 2018 roku dziennikarze zrzeszeni w Światowym Stowarzyszeniu Prasy Sportowej przyznali amerykańskiej gimnastyczce sportowej Simone Biles, natomiast zawodnika - wicemistrzowi świata z piłkarską reprezentacją Chorwacji Luce Modricowi.

Za najlepszą drużynę uznani zostali złoci medaliści mundialu piłkarze Francji. Impreza w Rosji otrzymała największą liczbę głosów w kategorii najlepsza impreza sportowa.

Przed polskimi siatkarzami znaleźli się piłkarze Francji, Chorwacji oraz Realu Madryt.

W plebiscycie wzięli udział dziennikarze prasy, radia, telewizji, mediów elektronicznych i fotoreporterzy z 87 krajów. Powstała w czasie Igrzysk VIII Olimpiady w Paryżu w 1924 roku organizacja zrzesza narodowe kluby dziennikarzy sportowych w 160 krajach świata.

Reklama

Wyniki plebiscytu AIPS w 2018 roku

Kobiety

1. Simone Biles (USA/gimnastyka sportowa) 427 głosów

 2. Ester Ledecka (Czechy/narciarstwo alpejskie i snowboard) 335

 3. Simona Halep (Rumunia/tenis) 331

 4. Ada Hegerberg (Norwegia/piłka nożna) 290

 5. Serena Williams (USA/tenis) 260

 6. Mikaela Shiffrin (USA/narciarstwo alpejskie) 255

 7. Katie Ledecky (USA/pływanie) 252

 8. Marit Bjoergen (Norwegia/biegi narciarskie) 207

 9. Ekaterini Stefanidi (Grecja/lekkoatletyka) 203

10. Amandiene Leynaud (Francja/piłka ręczna) 179

Mężczyźni

 1. Luka Modric (Chorwacja/piłka nożna) 419 głosów

 2. Novak Djokovic (Serbia/tenis) 337

 3. Roger Federer (Szwajcaria/tenis) 290

 4. Kylian Mbappe (Francja/piłka nożna) 282

 5. Lewis Hamilton (W. Brytania/Formuła 1) 266

 6. Cristiano Ronaldo (Portugalia/piłka nożna) 234

 7. Kamil Stoch (Polska/skoki narciarskie) 202

 8. Marcel Hirscher (Austria/narciarstwo alpejskie) 159

 9. LeBron James (USA/koszykówka) 142

10. Martin Fourcade (Francja/biathlon) 119

Najlepszy zespół

 1. Francja/piłka nożna 887 głosów

 2. Chorwacja/piłka nożna 572

 3. Real Madryt/piłka nożna 360

 4. Polska/siatkówka mężczyzn 315

 5. Irlandia/rugby 176

 6. Serbia/siatkówka kobiet 166

 7. Atletico Madryt/piłka nożna 157

 8. Golden State Warriors/koszykówka 146

 9. Hiszpania/koszykówka kobiet 143

10. Niemcy/kombinacja norweska 119

Najlepiej zorganizowana impreza

 1. Piłkarskie mistrzostwa świata w Rosji 974 głosy

 2. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu 703

 3. Turniej tenisowy w Wimbledonie 498

 4. Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy 455

Dotychczasowi triumfatorzy plebiscytu:

Mężczyźni - Frank Taylor Trophy

2018  Luka Modric (Chorwacja) piłka nożna

2017  Roger Federer (Szwajcaria) tenis

2016  Cristiano Ronaldo (Portugalia) piłka nożna

2015  Novak Djokovic (Serbia) tenis

2014  Manuel Neuer (Niemcy) piłka nożna

2013  Mo Farah (W.Brytania) lekkoatletyka

2012  Novak Djokovic (Serbia) tenis

2011  Novak Djokovic (Serbia) tenis

2010  Sebastian Vettel (Niemcy) Formuła 1

2009  Roger Federer (Szwajcaria) tenis

2008  Rafael Nadal (Hiszpania) tenis

2007  Roger Federer (Szwajcaria) tenis

2006  Roger Federer (Szwajcaria) tenis

2005  Roger Federer (Szwajcaria) tenis

2004  Roger Federer (Szwajcaria) tenis

2003  Michael Schumacher (Niemcy) Formuła 1

2002  Michael Schumacher (Niemcy) Formuła 1

2001  Michael Schumacher (Niemcy) Formuła 1

2000  Pieter van Hoogenband (Holandia) pływanie

Kobiety - Evgen Bergant Trophy

2018  Simone Biles (USA) gimnastyka sportowa                 

2017  Katinka Hosszu (Węgry) pływanie

2016  Katinka Hosszu (Węgry) pływanie

2015  Dafne Schippers (Holandia) lekkoatletyka

2014  Daria Domraczewa (Białoruś) biathlon

2013  Jelena Isinbajewa (Rosja) lekkoatletyka

2012  Jessica Ennis (W. Brytania) lekkoatletyka

2011  Federica Pellegrini (Włochy) pływanie                       

2010  Blanka Vlasic (Chorwacja) lekkoatletyka           

2009  Blanka Vlasic (Chorwacja) lekkoatletyka

2008  Jelena Isinbajewa (Rosja) lekkoatletyka

2007  Justine Henin (Belgia) tenis

2006  Justine Henin-Hardenne (Belgia) tenis

2005  Jelena Isinbajewa (Rosja) lekkoatletyka

2004  Kelly Holmes (W.Brytania) lekkoatletyka

2003  Justine Henin-Hardenne (Belgia) tenis

2002  Justine Henin-Hardenne (Belgia) tenis

2001  Swietłana Chorkina (Rosja) gimnastyka sportowa

2000  Inge de Bruijn (Holandia) pływanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje