Siatkarki Aluprofu w finale mistrzostw Polski

Czwarty mecz półfinałowy: Organika Budowlani Łódź - Aluprof Bielsko-Biała 0:3 (23:25, 22:25, 16:25). Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 3-1 dla Aluprofu i awans bielszczanek do finału.

Siatkarki Aluprofu Bielsko-Biała w niedzielę po raz trzeci wygrały z Organiką Budowlanymi i awansowały do finału mistrzostw Polski. Łodzianki będą walczyły o brązowy medal.

Bielszczanki przyjechały do Łodzi z zamiarem rozstrzygnięcia kwestii awansu już w trzecim meczu. Sztuka ta im się jednak nie udała i po porażce 2:3 w niedzielę musiały stanąć do czwartego pojedynku. Nie były z tego zadowolone.

"Takie emocje nie są nam potrzebne. Popełniłyśmy zbyt dużo własnych błędów, zwłaszcza w piątym secie. To był jakiś dramat. Nie pozostaje nam jednak nic innego jak tylko podnieść głowy i wygrać w niedzielę" - mówiła po sobotnim meczu libero Aluprofu Agata Sawicka.

Bielszczanki nie tylko podniosły głowy ale też wyciągnęły wnioski z sobotniej porażki. W niedzielę nie pozwoliły łodziankom wygrać nawet jednego seta. Sawicka miała dodatkowy powód do zadowolenia, bo w rodzinnym mieście wywalczyła ze swoim zespołem awans do finału mistrzostw Polski a dodatkowo została wybrana najlepszą zawodniczką (MVP) niedzielnego meczu.

W pierwszej i drugiej partii dość długo trwała w miarę wyrównana walka a ich losy rozstrzygały się w końcówkach. W pierwszym secie łodzianki prowadziły nawet 22:20, jednak później straciły cztery punkty z rzędu i przegrały do 23. W kolejnym Organika wyciągnęła wynik z 18:23 na 21:23, ale jego losów już nie odwróciły.

Bielszczanki w pierwszym i drugim secie zdecydowanie górowały nad rywalkami blokiem, którym zdobyły dwa punkty w pierwszym i cztery w drugim secie. Łodzianki w tym czasie nie zablokowały skutecznie żadnego ataku Aluprofu.

Trzeci set był już tylko formalnością. Wyraźnie zmęczone i zniechęcone łodzianki nie zdołały już nawiązać wyrównanej walki. Bielszczanki wyraźnie prowadziły od początku do końca tej partii (2:0, 6:2, 9:4, 17:10, 21:13) i wygrały ją 25:16.

Po meczu powiedzieli:

Trener Aluprofu Mariusz Wiktorowicz: "Po wczorajszej porażce chcieliśmy dzisiaj wygrać 3:0 i to nam się udało. Play off jest po to, by wygrać trzy mecze. My to zrobiliśmy i pokazaliśmy, że jesteśmy lepszym zespołem od Organiki i zasłużenie awansowaliśmy do finału".

Szkoleniowiec Organiki Wiesław Popik: "Zagraliśmy dzisiaj gorzej niż w sobotę. Nie szła nam zagrywka i nie mogliśmy ustawić bloku, który rozrzucała nam po drugiej stronie siatki Katarzyna Skorupa. Rywalki odwróciły losy pierwszego seta i później grały już pewnie i skutecznie. Przegraliśmy walkę o finał, ale sezon jeszcze się nie skończył. Mamy szansę na brązowy medal, więc będziemy walczyć do końca".

Organika Budowlani Łódź - Aluprof Bielsko-Biała 0:3 (23:25, 22:25, 16:25)

Organika Budowlani: Marta Pluta, Karolina Kosek, Julia Szeluchina, Katarzyna Zaroślińska, Katarzyna Bryda, Luana De Paula, Katarzyna Ciesielska (libero) oraz Michela Teixeira, Dominika Koczorowska, Małgorzata Niemczyk, Sylwia Jasińska.

Aluprof: Eleonora Dziękiewicz, Natalia Bamber, Anna Barańska, Jolanta Studzienna, Katarzyna Skorupa, Karolina Ciaszkiewicz, Agata Sawicka (libero) oraz Berenika Okuniewska, Iwona Waligóra, Anna Kaczmar.