Reklama

Reklama

Shum: Wisła budzi szacunek

- Drużyna, która wygrywa swoją ligę, zdobywając 77 punktów na 90 możliwych, musi być bardzo dobrą drużyną. Bardzo szanuję taki wynik i sposób, w jaki został on osiągnięty - stwierdził Itzhak Shum, trener Beitara Jerozolima, rywala Wisły w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów - wypowiedzi dla oficjalnej strony internetowej krakowskiego klubu.

Zaraz jednak dodał: - Zrobimy jednak wszystko, żeby awansować do następnej rundy. Szkoleniowiec mistrza Izraela przyznał, że polska piłka nie jest dla niego obca. - Śledzę to, co się dzieje w polskim futbolu. Miałem kiedyś nawet propozycje, aby pozyskać kilku polskich piłkarzy do naszego zespołu - powiedział.

Dla polskich kibiców izraelski futbol jest raczej dużą niewiadomą, jednak w ostatnim czasie poziom tamtejszej ligi się podniósł. - Zgadzam się z tym, że ten poziom wzrósł, chociaż odnosi się to jak na razie do lokalnych izraelskich klubów, jak Maccabi Hajfa czy Hapoel Tel Awiw, które ostatnio osiągały dobre wyniki w Europie. Poza tym w ostatnich latach w izraelskiej lidze pojawili się piłkarze z innych krajów, co też miało wpływ na podniesienie poziomu. Z drugiej strony nasza reprezentacja nie zakwalifikowała się jeszcze do żadnego znaczącego turnieju, wiec wszelki postęp ograniczony jest na razie do zespołów klubowych - stwierdził Shum.

Reklama

Więcej www.wisla.krakow.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL