Reklama

Reklama

Sheridan: Adamek stał się prawdziwą gwiazdą wagi ciężkiej w USA

- Ludzie w Polsce nie zdają sobie sprawy, jak wielki sukces odniósł Tomasz w USA, szczególnie na północno-wschodnim wybrzeżu - powiedział Bob Sheridan, jeden z najsłynniejszych komentatorów walk bokserskich.

Sheridan komentuje boks od początku lat 70., a w roku 2004 znalazł się w bokserskiej galerii sław (World Boxing Hall of Fame).

Reklama

Na żywo oglądał i komentował ponad 10.000 walk, i nieprawdopodobną liczbę 895 walk o mistrzostwo świata. "Colonel" prowadził sprawozdanie między innymi z walki Aliego z Formanem w Afryce, która nosi słynną nazwę "Rumble in the Jungle".

Sheridan przekonuje, że ludzie w Polsce nie zdają sobie sprawy, jak wielką renomę wyrobił sobie Tomasz Adamek (42-1, 27 KO) za oceanem.

- Tomasz Adamek stał się w Ameryce jednym z nas, jednym z Amerykanów. Bilety na jego walki są wyprzedane, przychodzi na nie ogromny biało-czerwony tłum. Tomasz Adamek stał się prawdziwą gwiazdą wagi ciężkiej w USA. Jest właściwie najbardziej rozpoznawalnym ciężkim walczącym w USA. Tak więc nie tylko reprezentuje Polskę i walczy dla Polaków, ale też wielu Amerykanów liczy na jego występy w USA, widzi w nim przyszłość tej dywizji. Gdy Adamek walczy w New Jersey, gdzie na galę może wejść nawet 20 tysięcy, hala zapełnia się w całości. Większość kibiców to Polacy, ale zapewniam was, że Amerykanie też kibicują Tomkowi. Amerykanie mają nadzieję, że Adamek zostanie mistrzem świata - zapewnia słynny Bob Sherdian.

Dowiedz się więcej na temat: waga ciężka | Tomasz Adamek | USA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje