Reklama

Reklama

Seul i być może Pjongjang kandydatami do organizacji igrzysk olimpijskich w 2032 roku

Komitet Olimpijski Korei Południowej (KSOC) zdecydował, że stolica kraju Seul będzie kandydowała do organizacji letnich igrzysk olimpijskich w 2032 roku. Projekt przewiduje, że współgospodarzem olimpiady będzie Korea Północna.

Podczas posiedzenia KSOC, które odbyło się w Jincheon, za stołeczną kandydaturą głosowało 34 z 49 członków, pozostałe głosy otrzymało drugie co do wielkości miasto kraju Pusan.

Po otrzymaniu nominacji przedstawiciele władz Seulu oficjalnie zawiadomili, że 15 lutego na specjalnym posiedzeniu przedstawią list intencyjny podpisany z władzami Korei Północnej potwierdzający akceptację projektu wspólnej organizacji olimpiady.

Na razie oficjalnie nie wiadomo, które miasto w KRLD będzie wyznaczone do organizacji wraz z Seulem turnieju olimpijskiego, można się jednak spodziewać, że będzie to stolica Pjongjang, posiadająca najlepszą infrastrukturę.

Reklama

Chociaż Międzynarodowy Komitet Olimpijski jeszcze oficjalnie nie ogłosił procesu rekrutacji organizatorów IO w 2032 roku (ostateczna decyzja zapadnie na sesji MKOl w 2025 roku), to wstępnie zainteresowanie turniejem za trzynaście lat zgłasza m.in. australijskie miasto Brisbane, niemiecki region Nadrenii Północnej-Westfalii, Indyjski Komitet Olimpijski oraz władze Indonezji.

Najbliższe letnie igrzyska w 2020 roku odbędą się w Tokio, w 2024 roku w Paryżu i w 2028 roku w Los Angeles.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL